Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2008, 14:01

autor: Ramsik

Gameplay WET w sieci, premiera w przyszłym roku

Od czasu targów Games Convention 2007, gdzie po raz pierwszy zaprezentowano teaser produkcji studia Artificial Mind & Movement, minęło już sporo czasu. Do tej pory nie byliśmy karmieni informacjami na temat gry, ale przełom nastąpił dziś – mamy nie tylko kolejną porcję wieści, ale także dość długi fragment rozgrywki.

Od czasu targów Games Convention 2007, gdzie po raz pierwszy zaprezentowano teaser produkcji studia Artificial Mind & Movement, minęło już sporo czasu. Do tej pory nie byliśmy karmieni informacjami na temat gry, ale przełom nastąpił dziś – mamy nie tylko kolejną porcję wieści, ale także dość długi fragment rozgrywki.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, WET nie ukazało się w 2008 roku, a twórcy gry zamilkli. Z pewnością miało to związek z fuzją Activision oraz Vivendi, w wyniku której nastąpiły spore cięcia w planach wydawniczych nowopowstałego Activision Blizzard. Sporo projektów wstrzymano lub nawet zamknięto, niektóre – jak Ghostbusters czy Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athenaodsprzedano innym wydawcom. Oficjalnie nic na ten temat się jednak w kwestii WET nie mówiło, ale jak widać gra przetrwała trudny okres i zostanie wydana, chociaż nie wiadomo jeszcze przez kogo.

Wracając do historii najnowszej, dzięki pewnemu miłemu człowiekowi, który na zamknięty pokaz WET zabrał ze sobą kamerę cyfrową, Internet wzbogacił się o dość pokaźny filmik, prezentujący gameplay z tej produkcji. Materiał trwa nieco ponad 8 minut, podczas których gra AM&M pokazuje swój piekielnie dynamiczny charakter.

Gameplay WET w sieci, premiera w przyszłym roku - ilustracja #1

Oficjalna strona developera WET zawiera orientacyjne informacje na temat daty premiery. Oczywiście nie została ona jeszcze sprecyzowana – wiemy tylko tyle, że możemy się spodziewać gry w przyszłym roku. Określono także docelowe platformy, którymi są konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3.

Produkcja studia AM&M pozwala wcielić się w piękną dziewczynę zwaną Rubi. Jej zalety to nie tylko oszałamiający wygląd oraz dźwięczne imię, ale także niebywałe umiejętności prowadzenia walki. Rubi to najemniczka pracująca dla rządu – wykonuje najtrudniejsze zadania, których nikt inny nie waży się podjąć. W egzekwowaniu sprawiedliwości pomagają jej różne środki, wśród których pierwszoplanową rolę odgrywają dwa pistolety oraz samurajski miecz.

Gameplay WET w sieci, premiera w przyszłym roku - ilustracja #2

WET to gra tworzona w oparciu o filmy Quentina Tarantino (m.in. Kill Bill), serial 24 godziny (Sierra zatrudniła nawet scenarzystów pracujących przy tym obrazie), a także inne produkcje z gatunku TPP. Rozgrywka przywodzi na myśl przede wszystkim wydany w ubiegłym roku John Woo Presents: Stranglehold. Ogromna zniszczalność otoczenia, brutalne sceny walk, mnóstwo krwi, tłuczonego szkła, szalone tempo i oczywiście wszechobecny bullet time – to wizytówka WET. W zasadzie ciężko dopatrzyć się tutaj jakiegoś rewolucyjnego elementu, dzięki któremu gra byłaby czymś więcej, niż wspomniana produkcja Midway, która nie odniosła sukcesu. Miejmy nadzieję, że producent skrzętnie skrywa jakiegoś asa w rękawie i zostaniemy pozytywnie zaskoczeni.

Pełen opis gry znajdziecie w naszej encyklopedii. Swoje miejsce ma tam również kilka obrazków z WET oraz wspominany wyżej teaser z Games Convention 2007.