Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2014, 15:59

autor: Adrian Werner

Game of Thrones: A Telltale Games Series - pięć dostępnych postaci

Studio Telltale Games zdradziło, że w nadchodzącej epizodycznej przygotówce opartej na licencji Gry o Tron pokierujemy aż pięcioma postaciami.

W  Game of Thrones: A Telltale Games Series zagramy pięcioma postaciami. - ilustracja #1

Do tej pory nie wiedzieliśmy praktycznie nic na temat nadchodzącej epizodycznej przygodówki zespołu Telltale Games osadzonej w uniwersum znanym z serialu Gra o Tron oraz powieściowej serii Pieśń Lodu i Ognia. Teraz wreszcie uległo to zmianie i podczas wywiadu z magazynem International Business Times jeden z wiceprezesów studia, Steve Allison, zdradził kilka pierwszych konkretów na temat tego projektu. Okazuje się, że podczas zabawy pokierujemy aż pięcioma bohaterami. Wszyscy wywodzić się będą z tego samego rodu, a decyzje podejmowane przez każdą z postaci w istotny sposób wpłyną na sytuację pozostałych.

Niestety, na tym kończą się udostępnione informacje. Trzeba przyznać, że powściągliwość autorów jeśli chodzi o tej projekt jest mocno zaskakująca. Niedawno dowiedzieliśmy się, że pierwszy epizod zadebiutuje jeszcze w tym roku, a do tej pory nie udostępniono żadnych filmików ani nawet screenshotów.

Warto dodać, że według wspomnianego wywiadu twórcy są bardzo zadowoleni ze sposobu opowiadania historii wypracowanego przy serii The Walking Dead. Nie tylko dobrze spełnia on swoją funkcję w tym cyklu, ale jest również na tyle elastyczny, że może być skutecznie modyfikowany dla innych marek. Dzięki temu w Tales from the Borderlands, czyli innej nadchodzącej produkcji studia, pojawią się dwie grywalne postacie o różnych perspektywach na wydarzenia z kampanii.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Telltale Games
  2. Oficjalna strona internetowa serialu Gra o Tron