Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2018, 10:58

autor: Michał "Osti" Ostiak

From Software kończy z Dark Souls i nie wyklucza kolejnego Tenchu

Twórcy ze studia FromSoftware są obecni na targach gamescom, gdzie prezentują swój nowy tytuł - Sekiro: Shadows Die Twice. Przedstawiciele dewelopera stawiają sprawę jasno: nie planują kolejnej części kultowej serii Dark Souls. Nie wykluczają za to powrotu do Tenchu.

Na kolejną grę FromSoftware przyjdzie nam poczekać do marca. - FromSoftware kończy z Dark Souls i nie wyklucza kolejnego Tenchu - wiadomość - 2018-08-23
Na kolejną grę FromSoftware przyjdzie nam poczekać do marca.

W niemieckiej Kolonii deweloperzy z FromSoftware promują nadchodzące Sekiro: Shadows Die Twice. Z tej okazji można spotkać krążących po halach targowych gamescomu pracowników studia. Jeden z dziennikarzy postanowił pociągnąć za język Yasuhiro Kitao, managera ds. komunikacji w FromSoftware, i zapytać go o przyszłe plany japońskiego producenta oraz potencjalny powrót do serii Tenchu.

Kitao stwierdził, że studio chce tworzyć różnorodne tytuły i zapewniać graczom świeże doświadczenia. Deweloperzy nie będą cały czas pracować nad grami utrzymanymi w klimatach shinobi/ninja, ale na pewno nie chcą wracać już do Dark Souls.

To oczywiście dość wymijająca odpowiedź japońskiego twórcy. FromSoftware posiada prawa do marki Tenchu od 2004 roku i zrobiło z nich użytek 5 lat później, przy okazji Tenchu: Shadow Assassins.

O Sekiro: Shadows Die Twice po raz pierwszy usłyszeliśmy w grudniu zeszłego roku. Akcja gry osadzona jest w alternatywnej wersji XV-wiecznej Japonii, gdzie elementy fantastyczne wymieszane zostały z historycznymi. Premiera zaplanowana została na marzec przyszłego roku. Produkcja ukaże się na Xboksa One, PlayStation 4 i PC.