Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2018, 22:29

Sekiro Shadows Die Twice - pierwszy zwiastun gry studia From Software

Na poprzedzającej targi E3 konferencji firmy Microsoft zaprezentowano zwiastun Sekiro: Shadows Die Twice, czyli gry studia From Software, która wydaje się łączyć typowy dla tego zespołu system walki ze skradankową mechaniką cyklu Tenchu.

Gra ukaże się w przyszłym roku. - Sekiro Shadows Die Twice - pierwszy zwiastun gry studia From Software - wiadomość - 2018-06-11
Gra ukaże się w przyszłym roku.

Jedną z pierwszych pokazanych gier na konferencji E3 okazało się Sekiro od studia From Software. Tytuł ten może wydawać się nowy, ale w rzeczywistości chodzi tu o projekt, który został zapowiedziany w zeszłym roku jako Shadows Die Twice. Na czele produkcji stoi Hidetaka Miyazaki, który pełnił tę samą rolę przy tworzeniu Dark Souls, Bloodborne i Dark Souls III.

Do tej pory nie wiedzieliśmy, jak ta gra będzie prezentowała się w akcji. Na konferencji Microsoftu wyświetlono pierwszy zwiastun i wyglądał on bardzo obiecująco. Nie potwierdziły się plotki, że będzie to nowa odsłona cyklu Tenchu, ale te fragmenty rozgrywki, które mogliśmy zobaczyć, nie pozostawiają wątpliwości, iż tytuł ma sporo wspólnego z tą serią. Zwłaszcza wykorzystanie łańcucha z hakiem do przemieszczania się po lokacjach wygląda dokładnie jak w skradankowej marce o wojownikach ninja.

Zwiastun pokazuje również, że Sekiro dużo uwagi poświęci rozgrywce skradankowej, a gracz spędzi wiele czasu przekradając się niezauważony pod nosem strażników. Nie zabraknie jednak również bezpośrednich konfrontacji, w tym starć z potężnymi bossami. Bohater pozbawiony będzie ręki i kluczową rolę odegra wykorzystywanie różnych protez zapewniających unikalne funkcje.

Akcja gry osadzona jest w alternatywnej wersji XV-wiecznej Japonii, gdzie elementy fantastyczne wymieszane zostały z historycznymi. Wcielimy się w wojownika, którego zadaniem ma być uratowanie swojego pana, będącego młodym spadkobiercą starożytnej linii krwi.

Sekiro: Shadows Die Twice (bo taki pełny tytuł będzie nosiła ta gra) wydany zostanie przez firmę Activision. Premiera zaplanowana została na przyszły rok. Produkcja ukaże się na Xboksa One, PlayStation 4 i PC.

  1. Oficjalna strona gry