Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2018, 10:20

autor: AlexB

Forza Horizon 4 bije rekord sprzedaży cyklu w USA

Forza Horizon 4 podbiła serca Amerykanów. Według raportu firmy analitycznej NPD Group, najnowsza gra wyścigowa od studia Playground Games zaliczyła za oceanem najlepszy debiut w historii serii Forza.

Forza Horizon 4 zadebiutowała na początku października bieżącego roku i praktycznie z miejsca stała się ogromnym hitem. Na punkcie nowej gry wyścigowej od studia Playground Games oszaleli między innymi Brytyjczycy. Spragnieni porządnej samochodowej rywalizacji w szkockich klimatach okazali się również Amerykanie. Jak podała w swoim najnowszym raporcie firma analityczna NPD Group (via VentureBeat), tytuł zaliczył za oceanem najlepszy debiut w trzynastoletniej historii całego cyklu Forza (czyli wliczamy również jej główną odnogę - Motorsport). Między 2 września a 6 października Forza Horizon 4 była siódmą najlepiej sprzedającą się w Stanach Zjednoczonych pozycją. Musiała ona uznać wyższość między innymi Spider-Mana, NBA 2K19, Assassin's Creed Odyssey czy Shadow of the Tomb Raider.

Forza Horizon 4 doskonale radzi sobie na każdym terenie. - Forza Horizon 4 bije rekord cyklu w USA - wiadomość - 2018-10-24
Forza Horizon 4 doskonale radzi sobie na każdym terenie.

To, że Horza Horizon 4 sprzedała się wyśmienicie, robi wrażenie dodatkowo przez fakt, że jest ona dostępna w abonamencie Xbox Game Pass. W jego ramach za 40 złotych miesięcznie możemy zagrać nie tylko w najnowszą odsłonę wyścigowego cyklu, ale również ponad 100 innych produkcji wydanych na konsolę firmy Microsoft.

Bez wątpienia ogromny wpływ na doskonałą sprzedaż Forzy Horizon 4, nie tylko w USA, ale również na całym świecie, miały niezwykle entuzjastyczne oceny w mediach branżowych. Dziennikarzom do gustu przypadły przede wszystkim oprawa audiowizualna, przystępna, a zarazem złożona rozgrywka i kreacja świata.

Forza Horizon 4 jest grą ekskluzywną Microsoftu. Oznacza to, że ukazała się ona wyłącznie na Xboksie One oraz PC (via Windows Store). Sukces, jaki odniosła, powinien być dla giganta z Redmond dowodem, że warto inwestować w produkcje na wyłączność. W przyszłości powinno pojawiać się ich coraz więcej, gdyż słynna firma wykupiła niedawno studio Ninja Theory, twórców między innymi Hellblade: Senua's Sacrifice oraz DMC: Devil May Cry. Ponoć na ostatniej prostej są również negocjacje związane z kupnem Obsidian Entertainemnt, znanego przede wszystkim z Fallout: New Vegas, Pillars of Eternity czy Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords.

  1. Oficjalna strona gry Forza Horizon 4
  2. Recenzja gry Forza Horizon 4 – tak się wygrywa bitwę o Anglię
  3. Forza Horizon 4 – kompendium wiedzy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Forza Horizon 4

Forza Horizon 4