Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2018, 11:10

autor: Osti

Fallout 76: Bethesda przybliża rozwój postaci

Odpowiedzialne za Fallouta 76 studio Bethesda wprowadza do gry szereg zmian, które dopasować mają rozgrywkę do pojawiającego się w grze trybu multiplayer. Podczas zakończonego wczoraj QuakeConu twórcy wyjaśnili, na czym polegać będzie mała rewolucja w perkach i systemie S.P.E.C.I.A.L.

Twórcy chcą dać nam duże pole do popisu w kwestii personalizacji postaci. - Fallout 76: Bethesda przybliża rozwój postaci - wiadomość - 2018-08-13
Twórcy chcą dać nam duże pole do popisu w kwestii personalizacji postaci.

Dzięki specjalnej prezentacji podczas QuakeConu 2018, Bethesda miała okazję przybliżyć nam wiele aspektów nadchodzącego wielkimi krokami Fallouta 76. Przede wszystkim zaprezentowano nowy system S.P.E.C.I.A.L., który jest jednym ze znaków rozpoznawczych serii. Objaśniono także, jak wyglądać będą perki oraz specjalne karty umiejętności.

Na potrzeby trybu multiplayer pewne charakterystyczne elementy musiały zostać nieznacznie zmodyfikowane. Wprowadzone zmiany ma przybliżyć zabawny trailer, natomiast na kolejnych materiałach projektant gry, Todd Howard, pokazuje działanie nowych mechanizmów w praktyce.

Oczywiście sam zestaw cech S.P.E.C.I.A.L (czyli siła, percepcja, wytrzymałość, charyzma, inteligencja, zręczność, szczęście) pozostaje niezmieniony. Po awansie na nowy poziom (do 50) otrzymamy jeden punkt, pozwalający rozwinąć wybrany atrybut. Ich wartość wyznacza umiejętności (karty), jakich można w danej chwili używać.

Karty perków będą miały trójstopniowy system rang – „moc” umiejętności będzie zależała od liczby gwiazdek na karcie perka. Będą one losowo dobierane z paczek otrzymywanych wraz z kolejnymi poziomami doświadczenia. Da się je wymieniać w zależności od sytuacji – nie będzie możliwości aktywowania wszystkich kart na raz.

Pewną zagadką pozostaje nadal system mutacji. Zgodnie z zaprezentowanym materiałem, gdy poziom napromieniowania naszego bohatera będzie odpowiednio wysoki, może dojść do pewnych zauważalnych zmian.

Na youtube’owym kanale Bethesdy zamieszczono także niemalże godzinny panel pytań i odpowiedzi dotyczący Fallouta 76. Można go obejrzeć poniżej:

Podczas zakończonego QuakeConu 2018 wyjaśniono także, jak wyglądać będą starcia między graczami. Wszyscy klienci z zamówieniami przedpremierowymi wezmą udział w testach beta produkcji, która ma zacząć się w październiku. Wtedy też możemy spodziewać się dalszego wysypu informacji na temat gry.

Fallout 76 trafi do dystrybucji cyfrowej oraz na sklepowe półki w Polsce 14 listopada, w wersjach na PC, PlayStation 4 i Xboksa One.