Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2014, 09:36

autor: Góral

Fable Anniversary ukończone. Gra ukaże się 7 lutego

Twórcy Fable Anniversary poinformowali, że prace nad tytułem zostały ukończone i już nic nie stanie na jego drodze. Odświeżona wersja kultowej gry RPG ukaże się w Europie 7 lutego na konsoli Xbox 360.

Złota płyta dla Fable Anniversary. - Fable Anniversary ukończone. Gra ukaże się 7 lutego - wiadomość - 2014-01-09
Złota płyta dla Fable Anniversary.

Studio Lionhead poinformowało, że Fable Anniversary pokryło się złotem, co oznacza, że produkcja została ukończona, a płyty z grą wkrótce zostaną wysłane do sprzedawców na całym świecie. Światowa premiera tytułu odbędzie się 4 lutego na konsoli Xbox 360, a do Europy odświeżona wersja kultowego RPG dotrze trzy dni później.

W zeszłym miesiącu ujawniono bonusy dodawane do pierwszego nakładu produkcji, natomiast dziś podzielono się informacjami o dodatkach przygotowanych dla osób składających zamówienie przedpremierowe u wybranych sprzedawców. Będą to tematyczne kostiumy i bronie, w ramach zestawów Peirates Pre Order Pack, Snowspire Pre Order Pack oraz Apollo's Pre Order Pack. Gadżety te zostaną także udostępnione w sprzedaży w Xbox Game Store w późniejszym czasie.

Zawartość Snowspire Pre Order Pack.
Zawartość Snowspire Pre Order Pack.

Fable Anniversary ukończone. Gra ukaże się 7 lutego - ilustracja #3Fable Anniversary to odświeżona wersja kultowej gry RPG autorstwa studia Lionhead. Główną zmianą w stosunku do pierwowzoru jest oprawa graficzna, która została stworzona praktycznie od nowa. Twórcy nie ograniczyli się tylko do podbicia rozdzielczości, lecz zatroszczyli się o bardziej szczegółowe otoczenie i modele postaci, nowe tekstury, system oświetlenia i inne.

Tytuł oryginalnie ukazał się na konsoli Xbox w 2004 roku. Rok później na rynek trafiła rozszerzona edycja, zatytułowana Fable: Zapomniane Opowieści, którą cieszyć mogą się także posiadacze komputerów PC. Do tej pory wydano trzy główne odsłony serii, Fable Heroes (X360), a także Fable: The Journey przeznaczone dla sensora Kinect. Obecnie w produkcji znajduje się gra Fable Legends na Xboksa One.