Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 stycznia 2014, 10:50

Weekendowe premiery kinowe (10.01) - 47 roninów, Nimfomanka

Najgłośniejsza premiera, która jutro wejdzie do naszych kin, to pierwsza część kontrowersyjnej Nimfomanki Larsa von Triera, ale na szczęście dla miłośników bardziej tradycyjnych dzieł też się coś znajdzie.

Weekendowe premiery kinowe (10.01) - 47 roninów, Nimfomanka - ilustracja #1

Witam w drugim odcinku filmowego cyklu mającego na celu ułatwić Wam wyłowienie ciekawych kinowych premier podczas nadchodzącego weekendu. Jutro, dziesiątego stycznia, na ekrany wejdzie aż 6 filmów reprezentujących pełne spektrum gatunkowe. Dla najmłodszych pojawi się bajka, dla spragnionych efektów będzie wybuchowa przygoda Keanu Reevesa, do tego dojdzie polska komedia i solidny zestaw dramatów z szokującą Nimfomanką na czele. Jupiter znowu kieruję na dwie najgłośniejsze premiery. Zapraszam!.

47 roninów

Źródło: facebook.com/tylkohity
Źródło: facebook.com/tylkohity

Kinowy debiut filmowy reżysera Carla Rinscha to potwornie droga (175 milionów dolarów!) wariacja na temat jednej z najbardziej znanych japońskich opowieści, która uchodzi za narodową epopeję w Kraju Kwitnącej Wiśni. Choć osiemnastowieczna historia zemsty w wykonaniu 47 roninów (samurajów pozbawionych pana) to wspaniały, udokumentowany przykład niezwykłości honorowego kodeksu busido, to filmowcy postanowili stworzyć wersję fantasy, pełną niezwykłych stworów i magii. Niestety – mimo pewnych wartości rozrywkowych, cała produkcja już teraz została okrzyknięta ogromną porażką. Keanu Reeves początkowo miał grać rolę drugoplanową, a produkcja miała zadebiutować ponad rok temu. Włodarze studia uznali jednak, że tak być nie może i zlecili stworzenie dodatkowych scen, które uwydatnią postać graną przez Reevesa, co podobno po ostatecznym zmontowaniu wygląda dosyć dziwnie. Mimo wszystko fani trójwymiarowych filmów z potworami powinni być choć trochę usatysfakcjonowani.

  1. Tytuł oryginalny: 47 Ronin
  2. Reżyseria: Carl Rinsch
  3. Grają: Keanu Reeves, Hiroyuki Sanada, Ko Shibasaki

Nimfomanka – część I

Źródło: film.onet.pl
Źródło: film.onet.pl

Kontrowersyjny film od kontrowersyjnego reżysera. Lars von Trier nie ustaje w próbach zaszokowania widzów przy jednoczesnych staraniach, by dosadnie skomentować rzeczywistość. Nimfomanka to opowieść o kobiecie, która podporządkowała swoje życie poszukiwaniu cielesnej przyjemności i przy okazji odważne spojrzenie na opętany przez seks współczesny świat. U von Triera może stać się wszystko – w tym wypadku będziemy mieli do czynienia z przesunięciem granicy tego, co teoretycznie „wypada” pokazać na ekranie w kategorii nagość i seks. Plejada gwiazd, wymowna seria plakatów i powtarzane jak mantra słowo-klucz: kontrowersja. W oryginale Nimfomanka trwa ponad 5 godzin, ale na potrzeby regularnej dystrybucji, twórca skrócił film do dwóch dwugodzinnych części. Druga połowa historii wejdzie do kin 31 stycznia.

  1. Tytuł oryginalny: Nymphomaniac
  2. Reżyseria: Lars von Trier
  3. Grają: Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgard, Shia LeBouf

Uwaga! Nimfomanka to film pełen seksu i jako taki powinien być oglądany przez dojrzałych widzów. Zwiastun możecie zobaczyć na youtube’owym kanale dystrybutora.

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Wkręceni (polska komedia pomyłek o robotnikach udających biznesmenów)
  2. Skubani (animacja o przenoszących się w czasie indykach)
  3. Biegnij, chłopcze, biegnij (dramat o podróży kilkuletniego uciekiniera z getta)
  4. Długie i szczęśliwe życie (bieda w północno-zachodniej Rosji kontra ambicje młodego farmera)

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.