Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2014, 09:14

autor: luckie

Assassin's Creed: Liberation HD – porównanie z oryginałem. Znamy cenę wydania PC

Opublikowane przez studio Ubisoft screeny pokazują, czym różni się grafika w Assassin's Creed: Liberation HD od pierwowzoru wydanego na PS Vita. Ponieważ premiera gry już za tydzień, znana jest cena tytułu w wersji PC. Na szczęście jest ona niższa niż w wypadku tradycyjnych produkcji AAA.

W przyszłym tygodniu zadebiutuje Assassin's Creed: Liberation HD – odświeżona wersja spin-offa „trójki”, wydanego pierwotnie tylko na PlayStation Vita. Aby udowodnić, że twórcy sporo się napracowali, by przenieść Assassin's Creed III: Liberation na ekrany monitorów i telewizorów, firma Ubisoft opublikowała kilka screenów porównujących obie produkcje. Efekty ich starań możecie podziwiać poniżej:

Dla Aveline uwodzenie właśnie stało się łatwiejsze - Assassin's Creed: Liberation HD – porównanie z oryginałem. Znamy cenę wydania PC - wiadomość - 2014-01-09
Dla Aveline uwodzenie właśnie stało się łatwiejsze
Modele postaci przeszły sporo zmian od pierwszego Liberation - Assassin's Creed: Liberation HD – porównanie z oryginałem. Znamy cenę wydania PC - wiadomość - 2014-01-09
Modele postaci przeszły sporo zmian od pierwszego Liberation
Grafika nie dorównuje „trójce”, ale wciąż daje radę - Assassin's Creed: Liberation HD – porównanie z oryginałem. Znamy cenę wydania PC - wiadomość - 2014-01-09
Grafika nie dorównuje „trójce”, ale wciąż daje radę
Assassin’s Creed: Liberation HD w skrócie
  1. Producent: Ubisoft Studios
  2. Gatunek: gra akcji TPP
  3. Odświeżona wersja Assassin’s Creed III: Liberation (PS Vita)
  4. Platformy docelowe: PC, PS3, X360
  5. Cena: 69,90 zł (PC)
  6. Data premiery: 15 stycznia 2014 roku

Przy przenoszeniu Liberation na PC i konsole stacjonarne zastosowano silnik AnvilNext – ten sam, który napędzał Assassin’s Creed III. Choć Assassin's Creed: Liberation HD nie może pochwalić się wszystkimi wodotryskami z „trójki”, to na pewno oprawa wizualna gry sporo przewyższa oryginał. Poza wyższą rozdzielczością tekstur, twórcy zadbali o dokładniejszą mimikę twarzy i animacje postaci, co niewątpliwie jest niezwykle ważne dla gier z serii o asasynach. Pojawi się również dynamiczny cykl dnia i nocy, co wymagało rzecz jasna wprowadzenia nowego systemu oświetlenia.

Ubisoft zapewnia, że poprawie uległa nie tylko grafika, lecz także rozgrywka. Poszczególne misje zostały zmodyfikowane pod wpływem sugestii fanów tak, aby lepiej dobrać ich cele i zlikwidować nużące momenty. Pojawią się też nowe wątki, fabularnie związane z trzema wcieleniami Aveline de Gandpré – asasyna, niewolnicy i damy.

Assassin's Creed: Liberation HD ukaże się w Europie 15 stycznia na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Na konsolach tytuł będzie rozprowadzany wyłącznie drogą cyfrową, podczas gdy edycja pecetowa doczeka się wydania pudełkowego – pojawi się ono 24 stycznia. Sugerowana cena produkcji w wersji PC wynosi 69,90 zł, czyli mniej niż w wypadku standardowych odsłon cyklu. Miło ze strony Ubisoftu, że nie zażądał od fanów wydania pełnej kwoty na odświeżone Liberation, tym bardziej teraz, gdy ich portfele wciąż odczuwają niedawną premierę Assassin’s Creed IV: Black Flag.

  1. Kup najtaniej grę Assassin’s Creed: Liberation HD (PC)
  1. Graliśmy w Assassin's Creed: Liberation HD - poprawionego exclusive'a z Vity (PC) (X360) (PS3)
  2. Oficjalna strona serii Assassin’s Creed