Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2013, 12:53

autor: luckie

Fable Anniversary przesunięte na luty 2014 roku

Studio Lionhead poinformowało o przesunięciu premiery Fable Anniversary. Gra ukaże się w lutym 2014 roku, a nie, jak planowano pierwotnie, w grudniu roku bieżącego. Twórcy wyjaśniają, że potrzebują nieco więcej czasu na dokończenie produkcji.

Fable Anniversary to stare, dobre Fable w nowej oprawie - Fable Anniversary przesunięte na luty 2014 roku - wiadomość - 2013-09-13
Fable Anniversary to stare, dobre Fable w nowej oprawie

Premiera Fable Anniversary została przesunieta na luty 2014 roku. Rocznicowa reedycja gry Fable miała zadebiutować pod koniec bieżącego roku na Xboksie 360, ale okazało się, że potrzebny jest dodatkowy czas na doszlifowanie produkcji. O opóźnieniu poinformował fanów Ted Timmins ze studia Lionhead. Na oficjalnym blogu gry napisał:

Niełatwo jest podejmować takie decyzje i wiem, że to okropnie niesprawiedliwe, że Wy musicie czekać jeszcze trochę dłużej, podczas gdy my codziennie testujemy grę w najlepsze. Dlatego w nadchodzących tygodniach będziemy się z Wami dzielić nowymi screenami, gameplayami i może nawet… ściśle tajnymi nowinkami!

Dziś o 18:00 czasu polskiego twórcy Fable Anniversary będą przez godzinę odpowiadać na pytania fanów na Twitterze. Do udziału w rozmowie zaproszeni są wszyscy, którzy chcą poznać najświeższe fakty na temat nadchodzącej produkcji ekipy Lionhead. Aktualnie studio pracuje jeszcze nad kooperacyjnym Fable Legends, kierowanym na konsolę Xbox One.

Fable Anniversary jest przygotowywane z okazji zbliżającego się dziesięciolecia serii. Będzie to odświeżona edycja wydanego w 2004 roku na Xboksa Fable (wraz z dodatkiem The Lost Chapters). „Jedynka”, choć nie spełniła rozdmuchanych przez Petera Molyneux oczekiwań, okazała się bardzo dobrą grą. Rok później produkcja została rozszerzona o dodatkowy wątek i wydana również na PC jako Fable: Zapomniane Opowieści. Z czasem cykl rozrósł się o dwie kolejne części („dwójka” ominęła blaszaki) oraz xboksowego „spin-offa” Fable: The Journey.