Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2013, 10:53

autor: Hed

Fable Anniversary w akcji – puszczanie bąków w pełnym HD

Na targach E3 studio Lionhead pokazało projekt Fable Anniversary, czyli remake kultowej gry RPG Petera Molyneux. Producent poprawił praktycznie wszystkie elementy pierwowzoru oraz wzbogacił go o osiągnięcia i inne nowości.

Fable Anniversary to poprawiona grafika, muzyka i rozgrywka. - Fable Anniversary w akcji – puszczanie bąków w pełnym HD - wiadomość - 2013-06-18
Fable Anniversary to poprawiona grafika, muzyka i rozgrywka.

Na targach E3 pokazano Fable Anniversary, czyli odświeżoną wersję gry RPG stworzonej przez Petera Molyneux i jego studio Lionhead. Zgodnie z oczekiwaniami, produkcja otrzymała nową grafikę i wygląda naprawdę nieźle. Ted Timmins, jeden z producentów, zapewnił, że to „całkowita przeróbka”, więc zmiany obejmują sferę wizualną, muzyczną i techniczną. Nie zmienił się styl gry. „Wciąż możesz puszczać bąki, kopać kurczaki, ale teraz w chwale pełnego HD” - zażartował Timmins.

Timmins dostarczył paru konkretów na temat nadchodzącej, odnowionej wersji Fable. Pracując nad odświeżoną wersją producenci starali się odpowiedzieć na prośby fanów. Dodali osiągnięcia, powiązane z systemem moralności w grze. Od nowa zbudowano system zapisywania stanu gry – teraz można to robić w dowolnym momencie. Dla graczy, którzy zaczęli przygodę z Fable od „dwójki”, przygotowano opcjonalne ustawienia sterowania.

Odświeżona wersja będzie obsługiwała technologię Smartglass, której w prezentacji poświęcono sporo czasu. Przypominamy, że to rozwiązanie pozwala wykorzystywać podczas gry zewnętrzne urządzenia. W Fable Anniversary na dodatkowym ekranie zobaczymy mapę z ikonkami znajdujących się na niej elementów. Z poziomu tableta poznamy zawartość skrzynek, otrzymamy podpowiedzi i przypomnimy sobie, jak dane miejsce wyglądało w oryginalnym Fable.

  1. Fable Anniversary na stronach studia Lionhead

Fable Anniversary w akcji – puszczanie bąków w pełnym HD - ilustracja #2Gra Fable wyszła w 2004 roku na pierwszym Xboksie i później została przeniesiona na komputery osobiste. Produkcja cechowała się lekką mechaniką walki, ale rozbudowanymi opcjami fabularnymi. Nieodłącznym elementem serii jest obecność systemu moralności, dzięki któremu nasza postać może być dobra lub zła. Marka doczekała się trzech części – czwarta być może jest w przygotowaniu. Fable Anniversary wyjdzie pod koniec roku na Xboksie 360.