Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2013, 19:10

autor: Tomasz "Sting" Chmielik

Remake Fable potwierdzony

Studio Lionhead potwierdziło, że powstanie HD remake pierwszej części Fable. Będzie on nosił nazwę Fable Anniversary i trafi na konsolę Xbox 360 pod koniec grudnia.

Remake Fable potwierdzony - ilustracja #1

Pierwsza część Fable doczeka się swojego HD remake’u. Będzie on nosił nazwę Fable Anniversary i trafi na konsolę Xbox 360 pod koniec grudnia. Dzisiaj w południe luckie zastanawiał się, czy studio Lionhead zdecyduje się na ten krok. Teraz dysponujemy już oficjalnym potwierdzeniem tego faktu, wyartykułowanym przez Lawrence’a „Larry’ego” Hryba, (szerzej znanego jako Major Nelson) z Microsoftu.

Oryginalna wersja Fable pojawiła się na konsolę Xbox we wrześniu 2004 roku.

„Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że Fable pojawi się na Xboksie 360 – stwierdził Ted Timmins, główny projektant reedycji Fable – jest to gra, o którą prosili nas fani, chcemy więc mieć pewność, że Fable Anniversary dostarczy wielu wspaniałych doznań zarówno miłośnikom serii, jak i wszystkim innym osobom, które postanowią się z nią zapoznać”.

Grafika Fable Anniversary zostanie znacznie poprawiona względem oryginału. - Remake Fable potwierdzony - wiadomość - 2013-06-04
Grafika Fable Anniversary zostanie znacznie poprawiona względem oryginału.

Nową edycję starego hitu mają charakteryzować: poprawiona grafika, natychmiastowe doczytywanie się lokacji, zupełnie nowy interfejs, system osiągnięć i wsparcie dla Xbox SmartGlass.

Znowu odwiedzimy pełen humoru baśniowy Albion. - Remake Fable potwierdzony - wiadomość - 2013-06-04
Znowu odwiedzimy pełen humoru baśniowy Albion.

Zaimplementowany zostanie doń również nowy sposób zapisu stanów gry, a zdobywanie osiągnięć zależeć ma od dokonywanych podczas zabawy wyborów i ich konsekwencji. W grze pojawi się także tablica najlepszych wyników dla wykopywania kurczaków na odległość.

Fable Anniversary zawierała będzie DLC Zapomniane Opowieści.