Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2009, 17:03

autor: Jiker

Electronic Arts oficjalnie zapowiada SKATE 3

Koncern Electronic Arts zapowiedział oficjalnie trzecią odsłonę deskorolkowego cyklu SKATE. Produkcja zostanie wydana w maju 2010 roku w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Będzie stawiać przede wszystkim na rozbudowaną rozgrywkę w trybie kooperacji i wspierać niezwykle aktywną społeczność skupioną wokół marki SKATE.

Koncern Electronic Arts zapowiedział oficjalnie trzecią odsłonę deskorolkowego cyklu SKATE. Produkcja zostanie wydana w maju 2010 roku w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Będzie stawiać przede wszystkim na rozbudowaną rozgrywkę w trybie kooperacji i wspierać niezwykle aktywną społeczność skupioną wokół marki SKATE. Co ciekawe, za jej deweloping odpowiedzialne jest rzekomo zlikwidowane wewnętrzne studio EA Black Box.

Electronic Arts oficjalnie zapowiada SKATE 3 - ilustracja #1

W SKATE 3 najważniejsza ma być brać skaterska. Jednostka w dalszym ciągu będzie co prawda w centrum wydarzeń, jednakże wszystkie istotne aspekty rozgrywki kręcić się będą wokół rywalizacji skaterskich teamów. Na graczy czeka bowiem przygoda, w ramach której sprawdzą się oni w wymagających współpracy zadaniach drużynowych oraz wezmą udział w starciach przeciwko innym skaterskim teamom. A wszystko to w całkowicie nowym otoczeniu. Miasto San Vanelona zostanie bowiem zastąpione przez skateboardowy raj o nazwie Port Carverton.

Rozgrywka zostanie zatem zaprojektowana przede wszystkim z myślą o trybie kooperacji, który dostosowano zarówno do zmagań w sieci, jak i przy jednej konsoli. Nie oznacza to jednak, że z gry całkowicie zniknie element rozwoju własnego skatera. Element ten zostanie zachowany, lecz w SKATE 3 odegra znacznie mniejszą rolę. Tak naprawdę będzie on służyć głównie zwiększeniu poziomu drużyny do jakiej zdecydujemy się dołączyć (lub którą założymy).

W SKATE 3 zastosowanie znajdą również nowe tryby zabawy. Jednym z nich będzie opcja Hall of Meat, w ramach której uwiecznimy nasze najbardziej efektowne upadki, zdobywając przy tym masę punktów. Dla wszystkich początkujących – choć nie tylko – opracowany zostanie z kolei nowy tryb treningowy. EA jest pewne, że dzięki Szkole każdy wirtualny skater powinien osiągnąć szczyt swoich umiejętności.

W SKATE 3 postanowiono również wyróżnić element społecznościowy. Mianowicie, do dyspozycji graczy oddane zostaną rozbudowane narzędzia, dzięki którym będą oni w stanie projektować grafiki i logotypy, kręcić unikalne filmiki, pstrykać efektowne zdjęcia i budować skateparki, którymi następnie podzielą się z członkami społeczności. W przypadku SKATE 2 element ten spotkał się z wielkim zainteresowaniem ze strony fanów marki (wystarczy odwiedzić serwis http://skatereel.ea.com/, by znaleźć potwierdzenie tych słów). W SKATE 3 powinno być jeszcze lepiej.

SKATE 3 trafi do sklepów w maju 2010 roku. Wszystkim osobom zainteresowanym grą polecamy zapoznanie się z pierwszym zwiastunem: