Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 stycznia 2010, 12:00

autor: Maciej Śliwiński

E-Sport: Zmiany w składzie polskich mistrzów świata

Polska w 2010 roku będzie pierwszy raz w historii gospodarzem międzynarodowego turnieju dla graczy Counter Strike 1.6. Wszystko dzięki Lidze Cybersport, która w ubiegłym tygodniu ujawniła wstępne plany na nadchodzący sezon rozgrywek.

Polska w 2010 roku będzie pierwszy raz w historii gospodarzem międzynarodowego turnieju dla graczy Counter Strike 1.6. Wszystko dzięki Lidze Cybersport, która w ubiegłym tygodniu ujawniła wstępne plany na nadchodzący sezon rozgrywek.

W ubiegłym roku podczas finałów Ligi Cybersport rozegrane zostały zawody w tę grę dla kobiet. Tym razem ekipa odpowiedzialna za organizację ligi idzie krok dalej i planuje przeprowadzić turniej, w którym wezmą udział czołowe męskie formacje Counter Strike 1.6. Jest oczywiście za wcześnie by podać listę najlepszych drużyn, które mogą pojawić się w Polsce, jednak pula nagród w turnieju – prawie 20 tysięcy dolarów, może zachęcić do odwiedzenia Polski kilka niezłych zespołów. W turnieju wezmą również udział dwie polskie drużyny. W rozpoczynającym się kolejnym sezonie, zespoły Counter Strike 1.6 pochodzące z Polski będą walczyć nie tylko o nagrody rzeczowe, ale również miejsca w międzynarodowych zawodach. Więcej na temat zbliżających się rozgrywek przeczytacie na stronie cybersport.pl.

E-Sport: Zmiany w składzie polskich mistrzów świata - ilustracja #1

Z pewnością duże szanse na udział w tym turnieju ma drużyna AGAiN, od lat uchodząca za najlepszą w Polsce i jedną z najlepszych na świecie. W ostatnim tygodniu zawodników tego zespołu spotkało kolejne wyróżnienie ze strony kibiców i esportowych mediów. W plebiscycie HM Awards 2009, o którym pisaliśmy kilka tygodni temu, najlepszym zawodnikiem Counter Strike 1.6 w 2009 został wybrany Filip ‘Neo’ Kubski, a finałowe spotkanie WCG między AGAiN, a fnatic uznano za największe wydarzenie minionego roku. Dla samego Neo było to drugie istotne wyróżnienie w ciągu ostatnich dni – przypomnijmy, że w poprzednim tygodniu został wybrany graczem dekady.

Dalej nieznana jest jednak przyszłość zawodników AGAiN. W tej chwili kilku z nich bierze udział w projekcie Guns Are Drawn, o którym informowaliśmy Was w poprzednim tygodniu. Całość dalej owiana jest tajemnicą, jednak w ostatnich dniach doszło do jednego istotnego wydarzenia. Z całą pewnością można już stwierdzić, że polscy mistrzowie świata w nadchodzącym sezonie będą występowali w odmienionym składzie. Z zespołem pożegnał się Łukasz ‘Luq’ Wnęk, najbardziej charyzmatyczny zawodnik tej formacji, który w tej drużynie występował od samego początku – blisko 5 lat. Nie są znane powody tej zmiany, jednak wiemy, że nowym snajperem w drużynie AGAiN / Guns Are Drawn został Jarosław ‘Pasha’ Jarząbkowski, do tej pory reprezentujący barwy D-Link PGS.

W nowym składzie Polacy zagrali już w ostatni weekend kilka ważnych spotkań. W turnieju barażowym do IEM European Championship Finals, które odbędą się w przyszły weekend w Kolonii, zawodnicy AGAiN z pashą w składzie najpierw pokonali norweski zespół confis, a następnie zdeklasowali w finale rozgrywek Szwedów z Meet Your Makers, dwukrotnie odnosząc przekonywujące zwycięstwo. Tym samym prawdopodobnie już za tydzień przekonamy się, czy zawodnicy wstąpią na turnieju ze starą (AGAiN) czy już nową nazwą (Guns Are Drawn).

E-Sport: Zmiany w składzie polskich mistrzów świata - ilustracja #2

Brązowy medal WCG to za mało dla D-Link PGS by zatrzymać gracza w swoim zespole.

Tymczasem kolejnego osłabienia doznał najlepszy polski zespół ostatnich lat, D-Link PGS. Z drużyną pożegnała się jej największa dotychczasowa gwiazda rozgrywek indywidualnych, Piotr ‘Pio’ Zajkowski. Brązowy medalista ostatnich mistrzostw świata World Cyber Games 2009 zasilił szeregi zespołu Universal Soldiers, który powoli staje się kolonią osób, które odeszły z PGS w ostatnich miesiącach. Na oficjalnej stronie D-Link PGS niestety próżno szukać jakichkolwiek informacji związanych ze stratą kolejnego gracza, jednak jak można wywnioskować ze słów Zajkowskiego cytowanego przez esports.pl, decydującym dla zmiany barw klubowych czynnikiem była możliwość ponownej gry z kolegami z byłego zespołu oraz współpraca z kadrą menadżerską, którą zawodnik zna z pracy w D-Link PGS.