Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 września 2009, 13:17

autor: Maciej Śliwiński

E-sport: zdjęcia żeńskiej dywizji Counter Strike 1.6; polscy mistrzowie świata w nowej drużynie

Najlepsza polska drużyna Counter Strike 1.6, ex-WICKED eSports zmieniła barwy klubowe. W Polsce coraz bliżej do finałów Ligi Cybersport, w związku z czym w ostatnim tygodniu zaprezentowano między innymi sesję zdjęciową zawodniczek, które wystąpią w Łodzi w turnieju dla kobiet.

Piątka polskich zawodników, która w ostatnich latach zdominowała światowe rozgrywki Counter Strike 1.6, przez ostatnie kilkanaście tygodni pozostawała bez zespołu. Nasilały się spekulacje na temat końca kariery niektórych graczy lub przejścia do któregoś z polskich zespołów. Cała telenowela transferowa zakończyła się w piątek, kiedy to brytyjska drużyna Vitriolic Gaming poinformowała o podpisaniu kontraktów z Polakami. Kapitan zespołu, Wiktor ‘TaZ’ Wojtas przyznał, że transfer do angielskiej drużyny cała piątka przyjęła z dużą ulgą. „Po roku pełnym przeszkód mamy nadzieję, że teraz będziemy mogli wreszcie skupić się na jedynie jednej rzeczy - zwycięstwach. Nie możemy powiedzieć, iż był to dla nas zły rok, ale myślę, że wsparcie Vitriolic sprawi, że będziemy w stanie uwolnić potencjał, który ciągle w nas drzemie.”

Jednocześnie wywiadu udzielił również Filip ‘Neo’ Kubski, uznawany przez wielu za najlepszego na świecie gracza Counter Strike 1.6. Kubski przyznał między innymi, że wiele drużyn nie było w stanie spełnić oczekiwań polskiej formacji. Ostatecznie nasi gracze musieli znacząco obniżyć swoje żądania finansowe aby dołączyć do jakiegokolwiek zespołu. Jest to o tyle interesujące, że w ubiegłym tygodniu pojawiły się plotki, jakoby powracająca po kilku miesiącach nieobecności formacja Fear Factory złożyła mistrzom świata propozycję reprezentowania jej barw, która spotkała się z odmową Neo i kolegów.

Powrót Fear Factory jest jednak ważnym wydarzeniem na polskiej scenie sportów elektronicznych. FF jest obecnie najstarszą organizacją esportową działającą w Polsce – jej początki sięgają lat 90 ubiegłego wieku. W tym czasie drużyna przeżywała wzloty i upadki, jednak wszystko wskazuje na to, że obecnie zaczyna się bardzo dobry okres dla Fabryki Strachu. Przedłużona, na ponoć świetnych warunkach, została umowa z dotychczasowym sponsorem – firmą Creative, zespół będzie miał swoje stoisko na targach Poznań Game Arena, podczas finałów World Cyber Games barwy tej drużyny będzie reprezentował zawodnik TrackMania NationsShadow, a parę dni temu w szeregi FF wstąpiła mocna formacja Counter Strike 1.6.

Najważniejszym tematem przewijającym się na esportowych serwisach w ostatnich dniach są jednak kolejne finały Ligi Cybersport, które już w piątek rozpoczną się w Łodzi. Ostatni tydzień to wysyp kolejnych informacji związanych z rozgrywkami, ale najbardziej interesująco prezentuje się sesja zdjęciowa dziewczyn z Universal Soldiers, które zagrają w międzynarodowym, żeńskim turnieju Pan-European Tournament, zaplanowanym na nadchodzący piątek. Całość znajdziecie pod tym adresem, a poniżej kilka wybranych fotek zawodniczek US.

E-sport: zdjęcia żeńskiej dywizji Counter Strike 1.6; polscy mistrzowie świata w nowej drużynie - ilustracja #1
E-sport: zdjęcia żeńskiej dywizji Counter Strike 1.6; polscy mistrzowie świata w nowej drużynie - ilustracja #2
E-sport: zdjęcia żeńskiej dywizji Counter Strike 1.6; polscy mistrzowie świata w nowej drużynie - ilustracja #3

Tymczasem na stronie Cybersport.pl pojawiło się w ostatnim czasie mnóstwo dodatkowych informacji związanych z imprezą. Wszystkich, którzy wybierają się do Łodzi z pewnością zainteresuje plan dojazdu na Międzynarodowe Targi Łódzkie, przygotowany specjalnie przez organizatorów. Ci z Was, którzy zastanawiają się co przez tych parę dni będzie można robić podczas finałów powinni zainteresować się tym newsem. Niżej publikujemy również graficzny plan hali z podziałem na strefy dedykowane odpowiednim grom.

E-sport: zdjęcia żeńskiej dywizji Counter Strike 1.6; polscy mistrzowie świata w nowej drużynie - ilustracja #4