Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2016, 12:32

autor: Draug

Dying Light będzie dalej rozwijany przez Techland nową zawartością

Mimo wypuszczenia edycji rozszerzonej (Enhanced Edition) i dużego dodatku The Following, Techland zamierza nadal wspierać grę Dying Light. Deweloper obiecał, że będzie dostarczał nową zawartość jeszcze przez cały 2016 rok – i być może wcale na tym nie poprzestanie.

Dying Light w skrócie:
  • Producent: Techland
  • Wydawca: Techland / Warner Bros. Interactive Entertainment
  • Gatunek: gra akcji FPP w otwartym świecie w realiach apokalipsy zombie
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Termin premiery: 27 stycznia 2015

Zwykle wypuszczenie gry w zbiorczym wydaniu ze wszystkimi dodatkami zwiastuje zaprzestanie dalszego jej rozwijania i sądziliśmy, że to samo stanie się z Dying Light po niedawnym wydaniu Dying Light: The Following - Enhanced Edition. Właśnie okazało się, że byliśmy w błędzie. Paweł Marchewka, szef studia Techland, w liście otwartym podziękował fanom za wsparcie i zadeklarował, że wrocławski deweloper w dalszym ciągu będzie rozwijał swoje ostatnie dzieło nową zawartością. Nie zdradzono żadnych szczegółów na ten temat, więc nie wiemy, czy doczekamy się jeszcze jednego rozszerzenia na miarę niedawnego The Following, czy też mowa tu wyłącznie o małych dodatkach (albo wręcz darmowych drobiazgach oferowanych w aktualizacjach), ale zapowiedziano, że wsparcie dla Dying Light będzie trwało „przynajmniej” do końca bieżącego roku.

Techland i Dying Light mają wciąż rosnące grono wielbicieli. - Dying Light będzie dalej rozwijany przez Techland nową zawartością - wiadomość - 2016-02-19
Techland i Dying Light mają wciąż rosnące grono wielbicieli.

”Aby upewnić się, że każdy nowy gracz i każdy weteran otrzymają tyle zabawy, na ile zasługują, zdecydowaliśmy się kontynuować nasze wsparcie dla Dying Light przynajmniej do końca tego roku. (…) Marka Dying Light idzie naprzód, więc dajcie nam znać, w jakim kierunku ma według Was podążać” – napisał Paweł Marchewka.

Przyznać trzeba, że przywiązanie Techlandu do własnej społeczności jest dość imponujące – mało która gra AAA może pochwalić się równie długim i aktywnym „życiem” po premierze. A Wy w jakim kierunku rozwinęlibyście dalej Dying Light?