Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2022, 11:55

Dying Light 2 z darmowym ulepszeniem na PS5 i XSX/S

Nowe zwiastuny Dying Light 2 prezentują tryby graficzne dostępne na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Techland potwierdził też, że grę będzie można bezpłatnie ulepszyć do wersji na nowsze urządzenia.

Zbliżająca się premiera Dying Light 2 sprawia, że milczący przez lata twórcy co chwila publikują kolejne informacje na temat gry oraz materiały. Teraz firma Techland potwierdziła, że wydania drugiego Dying Light na PlayStation 4 i Xboxa One będzie można bezpłatnie ulepszyć do wersji na konsole dziewiątej generacji.

Twórcy opublikowali też dwa zwiastuny prezentujące tryby graficzne na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Oba filmiki, choć nieidentyczne, w zasadzie prezentują to samo. Na wszystkich urządzeniach dziewiątej generacji będziemy mogli wybrać spośród trzech trybów graficznych: Resolution (rozdzielczość 4K), Quality (włączony ray tracing) oraz Performance (minimum 60 klatek na sekundę). Trailery możecie obejrzeć poniżej.

Niestety, już jakiś czas temu Techland potwierdził też, że nie będzie możliwości grania w trybie kooperacji między konsolami, nawet tego samego producenta (przynajmniej nie w dniu premiery). Jedyny cross-play zobaczymy na komputerach osobistych, bo gra pozwoli na wspólną zabawę użytkownikom Steama i Epic Games Store.

Dying Light 2 zadebiutuje 4 lutego na PC oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 i PlayStation 5. W planach jest też wydanie na Nintendo Switcha przez chmurę, ale na to poczekamy trochę dłużej (maks. pół roku).