Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2022, 21:20

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Oto popremierowa zawartość dla Dying Light 2; fabularne DLC jeszcze w tym roku

Techland podzielił się planami rozwoju Dying Lighta 2. Wygląda na to, że tytuł ma być wspierany przynajmniej przez 5 lat. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w wakacje gracze otrzymają pierwsze fabularne DLC.

W SKRÓCIE:
  • Techland ujawnił plan rozwoju Dying Light 2 prezentujący, jakie atrakcje czekają na graczy w najbliższych miesiącach.
  • Możemy liczyć przynajmniej na pięcioletnie wsparcie gry.
  • W czerwcu mamy otrzymać pierwsze płatne fabularne rozszerzenie.

Z okazji rychłej premiery rodzimego Dying Light 2 deweloperzy z Techlandu postanowili ujawnićmapę drogową” gry, prezentującą, jakie atrakcje czekają na graczy w najbliższych miesiącach. Rzecz jasna, po tym czasie – podobnie jak miało to miejsce z pierwowzorem – twórcy nie zamierzają porzucić produkcji. Wręcz przeciwnie, mają w planach przynajmniej pięcioletnie wsparcie dla swojego najnowszego dzieła.

Oto popremierowa zawartość dla Dying Light 2; fabularne DLC jeszcze w tym roku - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/DyingLightGame/status/1485990844964429824/photo/1.

W lutym otrzymamy „inspirowane frakcjami” darmowe DLC. Miesiąc później do gry zawita zestaw wyzwań oznaczony numerem jeden, na kolejny zaś będziemy musieli poczekać do maja. W międzyczasie dostaniemy serię eventów zatytułowaną „zmutowani zainfekowani” (wszystko to również w ramach aktualizacji). Jednak to czerwiec zapowiada się najciekawiej, ze względu na pierwszy płatny fabularny dodatek, który trafi w nasze ręce w tym terminie.

Na tym atrakcje się nie kończą. Później mamy otrzymać drugie fabularne rozszerzenie – również płatne – oraz masę nowych broni i przeciwników. Nie zabraknie także świeżych zadań, eventów oraz historii, a znając Techland, to dopiero wierzchołek góry lodowej.

Do premiery Dying Light 2 pozostało już tylko 10 dni (nastąpi ona 4 lutego). Tytuł ukaże się na PC-tach oraz konsolach Xbox Series X/S, PS5, Xbox One i PS4, a w późniejszym terminie stanie się dostępny także na Nintendo Switchu (gdzie będzie można w niego zagrać za pomocą chmury). Embargo na recenzje zostanie zniesione 2 lutego.