Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2019, 19:53

autor: Entelarmer

Doom Eternal i RAGE 2 ukażą się na Steamie. Fallout 76 także

Firma Bethesda Softworks poinformowała, że pecetowe wydania gier RAGE 2 oraz Doom Eternal pojawią się na Steamie. To samo dotyczy nadchodzących pobocznych odsłon serii Wolfenstein, a ich śladem podąży Fallout 76.

Nowy Doom jednak pojawi się na Steamie. - Doom Eternal i RAGE 2 ukażą się na Steamie. Fallout 76 także - wiadomość - 2019-03-26
Nowy Doom jednak pojawi się na Steamie.

Przez ostatnie kontrowersje wokół pozyskiwania przez Epic Games kolejnych tytułów na wyłączność dla Epic Games Store łatwo było zapomnieć, że firma Tima Sweeneya bynajmniej nie była pierwsza w de facto bojkotowaniu Steama. Fallout 76 również nie zawitał na platformę Valve i nasuwało się podejrzenie, że nie inaczej może być w przypadku przyszłych produkcji wydanych przez Bethesda Softworks. Tak się jednak nie stanie. Firma poinformowała na Twitterze, że na Steamie jednak pojawią się jej kolejne gry, w tym nadchodzące hity: RAGE 2 oraz Doom Eternal. Dotyczy to także pobocznych odsłon serii Wolfenstein, czyli Wolfenstein: Youngblood i Wolfenstein Cyberpilot. Co więcej, jeszcze w tym roku otrzymamy na Steamie także Fallouta 76, dotychczas dostępnego na PC jedynie poprzez klienta Bethesda.net.

Ogłoszenie nie jest zupełnym zaskoczeniem. Jeszcze latem 2018 roku Bethesda rozważała wydanie Doom Eternal na Steamie, mimo że wcześniej firma zapowiedziała nieobecność na nim Fallouta 76. Jednak w grudniu pojawiły się pogłoski, jakoby Rage 2 miało podążyć śladami ostatniego Fallouta i ukazać się tylko w sklepie wydawcy. Prócz tego nie słyszeliśmy praktycznie nic w tej kwestii. Być może Bethesda uznała, że decyzja o ekskluzywności prognozowanych bestsellerów może wywołać żywe reakcje graczy w kontekście kontrowersji wokół kolejnych ogłoszeń tytułów na wyłączność dla Epic Games Store. Jakiekolwiek by nie były powody tej decyzji, wierni użytkownicy Steama mogą już zacierać ręce. RAGE 2 zadebiutuje 14 maja, a pozostałe produkcje ukażą się do końca 2019 roku.

W RAGE 2 zagramy za niecałe dwa miesiące. - Doom Eternal i RAGE 2 ukażą się na Steamie. Fallout 76 także - wiadomość - 2019-03-26
W RAGE 2 zagramy za niecałe dwa miesiące.