Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2019, 21:55

autor: Entelarmer

Powstaje Beyond a Steel Sky, sequel kultowej przygodówki z lat 90.

W trakcie konferencji firmy Apple ujawniono kontynuację kultowej gry przygodowej Beneath a Steel Sky. Beyond a Steel Sky tworzone jest przez twórców oryginału i zadebiutuje jeszcze w tym roku na urządzeniach Apple, PC oraz nieznanych konsolach.

Robert Foster był jednym z bardziej niespodziewanych gości na konferencji Apple. - Powstaje Beyond a Steel Sky, sequel kultowej przygodówki z lat 90. - wiadomość - 2019-03-26
Robert Foster był jednym z bardziej niespodziewanych gości na konferencji Apple.

W trakcie dzisiejszej konferencji Apple dowiedzieliśmy się o usłudze Apple Arcade, w ramach której gracze uzyskają dostęp do wybranych tytułów na urządzenia mobilne. Wśród nich znalazła się zupełnie nowa produkcja – przygodowe Beyond a Steel Sky od studia Revolution Software. Jest to kontynuacja cyberpunkowego Beneath a Steel Sky, które w 1994 roku zyskało sobie powszechne uznanie krytyków. Młodsi gracze mieli okazję zapoznać się z oryginałem na PC trzy lata temu, kiedy to gra ukazała się w zbiorczym wydaniu wraz z innymi produkcjami Revolution Software (wcześniej otrzymaliśmy tę wersję na urządzenia mobilne z systemem iOS). Tytuł do dziś ma sporą grupę wiernych fanów, którzy od dawna domagali się sequela. Pogłoski o nim pojawiły się jeszcze w 2012 roku, ale od tego czasu nie słyszeliśmy żadnych wieści od twórców. Teraz studio zdradziło mnóstwo informacji oraz udostępnili pierwszy zwiastun, do tego prezentujący rozgrywkę.

O fabule Beyond a Steel Sky nie wiemy zbyt wiele. Na razie potwierdzono, że powróci Robert Foster, główny bohater poprzedniej gry. Będzie on musiał odnaleźć się w świecie, w którym wszechwiedząca sztuczna inteligencja kontroluje życie mieszkańców. Historia nie będzie jednoznaczna, pokazując zarówno dobre, jak i złe strony sytuacji, w której społeczeństwo jest nadzorowane przez czujne SI. Pod względem rozgrywki gra ma być ukoronowaniem twórczości Revolution Software i ma na nowo zdefiniować gatunek gier przygodowych. Autorzy zrezygnują z klasycznych dwuwymiarowych plansz znanych z Beneath a Steel Sky na rzecz w pełni trójwymiarowego, otwartego świata i obiecują „elegancko proste i intuicyjne sterowanie” oraz wsparcie technologii HDR i rozdzielczości 4K.

Pełnoprawna kontynuacja po 25 latach? Fani mają za co dziękować Revolution Software. - Powstaje Beyond a Steel Sky, sequel kultowej przygodówki z lat 90. - wiadomość - 2019-03-26
Pełnoprawna kontynuacja po 25 latach? Fani mają za co dziękować Revolution Software.

Jednakże dla wielu najważniejszą informacją będzie potwierdzenie zaangażowania twórców Beneath a Steel Sky. Dave Gibbons ponownie odpowiada za stronę artystyczną Beyond a steel Sky, a szef Revolution Software Charles Cecil przewodzi zespołowi tworzącemu grę. Wypada też dodać, że choć projekt ujawniono w ramach konferencji Apple, studio potwierdziło na Twitterze, że nie będzie to tytuł ekskluzywny na urządzenia giganta z Cupertino. Produkcja ukaże się także na PC oraz konsolach, aczkolwiek w tym drugim przypadku nie podano szczegółowych platform. Premiera Beyond a Steel Sky ma odbyć się jeszcze w tym roku.