Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2019, 19:08

autor: ElMundo

Apple Arcade – nowa usługa subskrypcji gier

Podczas dzisiejszej konferencji Apple zaprezentowało usługę Apple Arcade, pozwalającą na uzyskanie dostępu do ponad 100 ekskluzywnych tytułów na systemy iOS i MacOS w formie comiesięcznej subskrypcji.

Apple Arcade – nowa usługa subskrypcji gier - ilustracja #1

Podczas konferencji w Apple Park gigant z Cupertino zapowiedział start usługi Apple Arcade, funkcjonującej w modelu podobnym do wielu serwisów VOD, takich jak Netflix czy HBO GO. W ramach comiesięcznej, płatnej subskrypcji gracze zyskają dostęp do ponad 100 ekskluzywnych tytułów na start, przeznaczonych na urządzenia mobilne: iPhone’y i iPady, a także komputery Mac i Apple TV.

Nowa usługa pozwoli na pobranie tytułu z jej oferty w dowolnym momencie i umożliwi rozgrywkę bez konieczności połączenia z Internetem. Jak zapewnia Apple, w trakcie zabawy nie będą pobierane żadne dane i informacje o subskrybentach, a w ramach jednej opłaty abonamentowej z biblioteki gier skorzysta cała rodzina. Apple Arcade będzie działać w ramach sklepu App Store – w tym celu wydzielona zostanie specjalna sekcja, umożliwiająca przegląd dostępnych tytułów oraz szybkie uzyskanie dostępu do każdego z nich.

Co ważne, Apple zapewnia, że w grach nie znajdziemy jakichkolwiek mikropłatności czy dodatkowych opłat, jak również reklam, co jest standardem w przypadku produkcji mobilnych.

Krótki materiał filmowy zapowiadający start usługi stał się jednocześnie prezentacją kilku gier, które znajdą się w bibliotece Apple Arcade tuż po rynkowym debiucie. Bez wątpienia najciekawiej zapowiadającą się produkcją jest Beyond the Steel Sky – kontynuacja kultowej przygodówki Beneath a Steel Sky, tworzona przez autora oryginału oraz szefa studia Revolution Software, Charlesa Cecila oraz artystę Dave’a Gibbonsa. Gra zostanie osadzona w cyberpunkowym, w pełni trójwymiarowym świecie, a bohaterem zostanie główny protagonista tytułu z 1994 roku, inżynier Robert Foster, który będzie obserwował wpływ stworzonej przez niego wszechwiedzącej, sztucznej inteligencji na życie nowoczesnego, acz w pełni kontrolowanego społeczeństwa.

W ofercie Apple Arcade znajdziemy także m.in. Fantasian – nową produkcję Hironobu Sakaguchiego, czyli ojca serii Final Fantasy, a także grę logiczną Where Cards Fall, tworzoną przez deweloperów stojących za mobilnym hitem – Alto’s Adventure. Wśród partnerów Apple, którzy dostarczą w najbliższych miesiącach nowe tytuły, znajdą się takie firmy jak Konami, SEGA, LEGO czy Cartoon Network, a także mniejsi deweloperzy – Bossa Studios, Klei Entertainment czy Giant Squid.

Apple Arcade zadebiutuje najwcześniej jesienią tego roku w ponad 150 państwach na całym świecie – praktycznie pewnym jest więc, że usługa oficjalnie trafi także do Polski. Nie wiemy niestety, ile będzie kosztować miesięczna subskrypcja – na tę informację musimy jeszcze poczekać.