Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSPC
Okładka Where Cards Fall (iOS)

Where Cards Fall

Oryginalna gra logiczna, opracowana przez duet niezależnych zespołów deweloperskich – The Game Band oraz Snowman. Produkcja charakteryzuje się prostą, kreskówkową oprawą graficzną, która współgra z dopracowanymi animacjami i wpadającą w ucho, nastrojową muzyką.

Logiczne | elementy przygodowe | indie | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Where Cards Fall (iOS)

producent: The Game Band

wydawca: Snowman

Strona oficjalna

data premiery gry:

19wrz2019

iOS

2020

PC

Where Cards Fall na platformę PC i iOS to niecodzienna gra logiczna stworzona przez dwie ekipy – The Game Band (młode amerykańskie studio) oraz Snowman (twórcy DISTANT i Alto's Adventure).

Mechanika

Tytuł ciężko określić w kilku słowach, gdyż jest to swego rodzaju eksperyment, którym deweloperzy chcą przedstawić proces dorastania i to, jak wspomnienia z młodzieńczych lat wpływają na dorosłe życie. W praktyce sprowadza się to do rozwiązywania rozmaitych łamigłówek. Naszym zadaniem nie jest jednak układanie klocków, przesuwanie dźwigni itd. Zamiast tego budujemy domki z kart, kształtując w ten sposób otaczający nas świat. Karciane konstrukcje nie tylko ułatwiają przemieszczanie się postaci, ale także przywołują wspomnienia popychające grę do przodu.

Kwestie techniczne

Where Cards Fall na platformę PC i iOS to jedna z produkcji, których styl graficzny na pierwszy rzut oka nie prezentuje się zbyt zachęcająco, ale dzięki niemu twórcy bawią się emocjami gracza. Prosta kreskówkowa oprawa doskonale współgra z dopracowanymi animacjami oraz nastrojową muzyką, tworząc niebanalną i interesującą całość.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Where Cards Fall

Wymagania wiekowe Where Cards Fall

12+

Wymagania sprzętowe Where Cards Fall

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Quad 2.4 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 310 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7

PC
iOS