Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2019, 17:35

Do sieci mogły trafić grafiki koncepcyjne z Fable 4 [aktualizacja]

Jeden z internautów dotarł do grafik koncepcyjnych opracowanych na zlecenie studia Playground Games przez brazylijskiego artystę Rodrigo Idalino. Możliwe, że są to artworki z wyczekiwanej, kolejnej odsłony cyklu RPG Fable.

AKTUALIZACJA: niestety, informacja została zdementowana przez samego artystę. W mailu, który od niego otrzymaliśmy, twórca informuje, że ilustracje były tylko „testem artystycznym”. Nie jest pracownikiem Playground Games i nie ma żadnego związku z tworzonymi przez studio projektami.

Będzie nowe Fable? - Do sieci mogły trafić grafiki koncepcyjne z Fable 4 [aktualizacja] - wiadomość - 2019-12-02
Będzie nowe Fable?

Użytkownik Twittera o ksywie Klobrille dotarł do ilustracji, które mogą być artworkami z nowej odsłony znanego cyklu RPG Fable, ekskluzywnego dla konsol Microsoftu (pierwsza i trzecia część pojawiły się również na PC). Obrazki pojawiły się na portalu ArtStation, a ich autorem jest brazylijski artysta Rodrigo Idalino. Warto odnotować, że szkice zniknęły z omawianej strony niedługo po opublikowaniu informacji przez wspomnianego internautę.

Projekt postaci podobno powstał dla brytyjskiego studia Playground Games - tego samego, które według poprzednich doniesień pracuje obecnie nad Fable 4 (i od czerwca 2018 roku należy do Microsoftu). Na obrazku widzimy kobietę, która zgodnie z opisem ma przypominać wyglądem aktorkę Anne Hathaway. Jej ubiór jest inspirowany stylem charakterystycznym dla XVI-wiecznej Europy. Twórca chciał, by „budziła skojarzenie z asasynami, ale bez przebrań”.

Z informacji, które towarzyszyły ilustracjom (za portalem IGN) wiemy też, że dziewczyna jest córką rybaka, który nauczył ją wiązać różnego rodzaju węzły.

Powyższe informacje należy oczywiście traktować jak niepotwierdzone plotki, ale trzeba przyznać, że Fable 4 od Playground Games staje się coraz bardziej prawdopodobne. Kto wie, być może Microsoft planuje mocne uderzenie na koniec roku i zapowie coś w czasie gali The Game Awards 2019 (w nocy z 12 na 13 grudnia czasu polskiego)? Pozostaje nam tylko trzymać kciuki za taki scenariusz.

  1. Xbox Game Studios - strona oficjalna
  2. Playground Games - strona oficjalna