Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2019, 16:10

autor: AlexB

Długość Darksiders Genesis i wygaszanie wsparcia dla Battleborna - wieści

Dziś piszemy o długości Darksiders Genesis oraz wygaszaniu wsparcia dla sieciowej strzelanki Battleborn od studia Gearbox Software. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Długość Darksiders Genesis

Ukończenie Darksiders Genesis trochę zajmie. - Długość Darksiders Genesis i wygaszanie wsparcia dla Battleborna - wieści - wiadomość - 2019-11-26
Ukończenie Darksiders Genesis trochę zajmie.

Podczas rozmowy z magazynem Escapist Ryan Stefanelli, prezes studia Airship Syndicate, zdradził kilka ciekawych informacji na temat Darksiders Genesis, czyli będącego kooperacyjną grą akcji z widokiem izometrycznym spin-offa popularnego cyklu slasherów. Dowiedzieliśmy się na przykład, że w tytule znajdzie się jedenaście poziomów i pięć walk z bossami. Ukończenie całości powinno zająć około 15 godzin. Początkowo gra miała zamknąć się w 10 godzinach, lecz z czasem projekt znacznie się rozrósł.

Darksiders Genesis ma być dużo luźniejszą grą w porównaniu do głównych odsłon cyklu. Nie chodzi jedynie o ton fabuły, w której według zapewnień będzie sporo humoru, lecz również o samą rozgrywkę.

„To bardzo arcade’owe doświadczenie Darksiders” - stwierdził Stefanelli

Tytuł ma również stawiać duży nacisk na eksplorację. W grze znalazło sporo ukrytych sekretów i zagadek, za odnalezienie których gracze otrzymają stosowne nagrody. Co istotne produkcja ma mówić, co takiego ominęliśmy i w każdej chwili będzie można wrócić do danej misji, by dokładniej przeszukać planszę.

Darksiders Genesis ukaże się 5 grudnia na PC oraz Google Stadia. Z kolei na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch tytuł zadebiutuje 14 lutego 2020 roku.

Wygaszanie wsparcia dla Battleborna

Studio Gearbox Software i firma 2K podjęły decyzję o rozpoczęciu stopniowego wygaszania wsparcia dla gry Battleborn, czyli sieciowej strzelanki FPP z elementami MOB-y. Tytułu nie można już zakupić na żadnej platformie cyfrowej. Po 24 lutego 2020 roku wyłączona zostanie opcja wymiany prawdziwych pieniędzy na wirtualną walutę. Jej zapas będzie można wydać do stycznia 2021 roku, kiedy to twórcy definitywnie wyłączą serwery Battleborna. Potem zabawa w grze stanie się niemożliwa, nawet w trybie singlowym.

Battleborn zadebiutował w maju 2016 roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Tytuł zebrał całkiem przyzwoite recenzje w mediach branżowych, lecz nie cieszył się zbyt dużą popularnością wśród graczy. We wrześniu 2017 roku zakończył się jego rozwój, co w prostej drodze doprowadziło do dzisiejszego ogłoszenia.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. Re:Legend
 2. No Straight Roads
 3. GRID
 4. Final Fantasy VII Remake
 5. Deadly Premonition: The Director's Cut
 6. Aima Wars: Steampunk & Orcs
 7. Gamedec
 8. Umineko When They Cry
 9. Smite Blitz
 10. Phoenix Point
 11. Othercide
 12. MicroTown

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise zwiastun #1
 2. Stardust Odyssey zwiastun #1
 3. Five Nights at Freddy's AR: Special Delivery zwiastun na premierę
 4. Farming Simulator 20 zwiastun #1
 5. Titeuf: Mega Party zwiastun na premierę
 6. Umineko When They Cry zwiastun #1
 7. Skyhill: Black Mist zwiastun #1
 8. Othercide zwiastun #1
 9. MicroTown zwiastun #1
 10. Gunslugs: Rogue Tactics zwiastun #1
 11. Espire 1: VR Operative zwiastun #1
 12. Dunk Lords zwiastun #1
 13. Celestian Tales: Realms Beyond opening
 14. Offworld Trading Company: The Europa Wager zwiastun na premierę