Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2019, 18:57

autor: "Vergil"

Długi gameplay z Wasteland 3 skupia się na turowej walce

W sieci pojawił się obszerny gameplay z gry Wasteland 3, tworzonej przez studio inXile Entertainment. Gracze mogą zobaczyć długą turową potyczkę i system dialogów, a także przyjrzeć się z bliska niektórym elementom interfejsu.

Wczoraj mogliśmy rzucić okiem na wymagania sprzętowe gry Wasteland 3, tworzonej przez studio inXile Entertainment. Dzisiaj natomiast mamy dla Was obszerny, bo trwający blisko dwadzieścia pięć minut, gameplay z pecetowej wersji tej produkcji, który pozwala spojrzeć na system walki, eksplorację oraz dialogi.

Podobnie jak miało to miejsce w drugiej odsłonie cyklu, starcia w Wasteland 3 będą się toczyć w trybie turowym. W ich trakcie kluczem do sukcesu będzie przede wszystkim odpowiednie rozmieszczenie członków oddziału, by w miarę możliwości byli ukryci przed wrogim ostrzałem, jednocześnie mając przeciwników na celowniku. Poza tym przyda się umiejętne wykorzystywanie ich indywidualnych zdolności, a także możliwości dzierżonego przez nich uzbrojenia. Wszystko to sprawi, że potyczki potrwają naprawdę długo – dość powiedzieć, że jedno starcie zajmuje blisko połowę powyższego materiału. Oczywiście po zakończeniu pojedynku nic nie stanie na przeszkodzie, by zabrać poległym nieprzyjaciołom ich przedmioty – w końcu im raczej się już nie przydadzą.

Starcia z przeciwnikami odegrają ważną rolę w grze Wasteland 3. - Długi gameplay z Wasteland 3 skupia się na turowej walce - wiadomość - 2019-08-22
Starcia z przeciwnikami odegrają ważną rolę w grze Wasteland 3.
Wasteland 3 w skrócie:
  1. Gatunek: RPG
  2. Producent: inXile Entertainment
  3. Platformy: PC, PS4, XONE
  4. Data premiery: wiosna 2020
  5. Wersja językowa: polska (napisy)

Oprócz tego podczas seansu możemy przyjrzeć się z bliska ekranowi ekwipunku, a także zobaczyć, jak będzie wyglądać przetrząsanie lokacji. Można powiedzieć, że wisienką na torcie jest spotkanie przez protagonistów zdrowo „pokręconego” Vika Buchanana, co stanowi okazję do zaprezentowania systemu dialogów, a także tego, w jaki sposób podejmowane przez nas decyzje mogą rzutować na przebieg fabuły.

Swoją drogą, na jego przykładzie widać, że zima w Kolorado odbija się dość negatywnie na umysłach mieszkańców tego malowniczego (przynajmniej kiedyś...) stanu. Uświadomienie im tego, że powinni podporządkować się elitarnym Strażnikom Pustkowi, może być trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać.

Walczyć będziemy zarówno w ciasnych pomieszczeniach, jak i na otwartej przestrzeni. - Długi gameplay z Wasteland 3 skupia się na turowej walce - wiadomość - 2019-08-22
Walczyć będziemy zarówno w ciasnych pomieszczeniach, jak i na otwartej przestrzeni.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Wasteland 3