Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2019, 09:24

autor: Adrian Werner

Wasteland 3 wystarczy na 50 godzin

Studio inXile Entertainment poinformowało, że przejście gry Wasteland 3 zajmie około 50 godzin. Zespół zdradził również, że zamierza pracować nad projektami reprezentującymi tę markę przez następną dekadę.

Na grę poczekamy do wiosny przyszłego roku. - Wasteland 3 wystarczy na 50 godzin - wiadomość - 2019-07-10
Na grę poczekamy do wiosny przyszłego roku.
WASTELAND 3 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: inXile Entertainment
  2. Wydawca: inXile Entertainment
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: wiosna 2020 r.

Jeszcze sporo poczekamy na Wasteland 3, czyli trzecią odsłonę cyklu postapokaliptycznych RPG-ów. Jednak już teraz wiemy, na ile starczy nam ten tytuł. W wywiadzie z serwisem Wccftech deweloperzy zdradzili, że przejście gry powinno zająć ok. 50 godzin.

Dokładnie na tyle samo szacowane było Wastelands 2 i autorzy chcą, aby trzecia części serii miała podobne rozmiary. Twórcy podkreślają jednak, że jak na RPG-a przystało, gra zaoferuje dużą swobodę, więc część osób ukończy kampanię szybciej, podczas gdy innym zajmie to więcej niż 50 godzin.

W wywiadzie autorzy zachwalają także współpracę z firmą Microsoft, która wykupiła w ubiegłym roku studio inXile Entertainment. Deweloperzy twierdzą, że dzięki jej wsparciu po raz pierwszy mają środki i zasoby pozwalające w pełni dopracować produkcję przed premierą.

Jedną z największych nowości w grze ma być tryb kooperacyjny dla dwóch osób. W multiplayerze nie zabraknie opcji zapisywania stanu gry. Bawiący się w co-opie będą mogli w dowolnym momencie odłączyć się od wspólnej rozgrywki i dokończyć kampanię samotnie.

Po premierze Wasteland 3 będzie rozwijane za pomocą aktualizacji i dodatków DLC. InXile Entertainment ma zamiar pracować nad marką przez następną dekadę, więc w przyszłości możemy się najpewniej spodziewać kolejnych odsłon cyklu lub innych spin-offów osadzonych w tym uniwersum.

Wasteland 3 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Przejęcie zespołu przez Microsoft nie zmieniło planów wydania gry na PS4. Premiera ma nastąpić wiosną przyszłego roku.

  1. Wasteland 3 – kompendium wiedzy
  2. Wasteland 3 – oficjalna strona