Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2019, 09:42

autor: Aquma

Trwają zapisy do testów trybu battle royale DayZ – Survivor GameZ

Studio Bohemia Interactive poinformowało, że rozpoczęto zapisy do alfa-testów Survivor GameZ – trybu battle royale popularnej gry survivalowej DayZ. By się zapisać, musimy posiadać wspomnianą produkcję na Steamie.

Survivor GameZ powraca - Trwają zapisy do testów trybu battle royale DayZ – Survivor GameZ - wiadomość - 2019-07-10
Survivor GameZ powraca

Studio Bohemia Interactive uruchomiło zapisy do alfa-testów Survivor GameZ, czyli trybu battle royale znanej gry DayZ, w której staramy się przetrwać w świecie opanowanym przez zombie. By własnoręcznie sprawdzić, co przygotowali czescy deweloperzy, musimy posiadać kopię DayZ na Steamie, a następnie wybrać się pod ten adres i poprosić o kod gwarantujący dostęp do alfy.

Zasady rządzące rozgrywką w Survivor GameZ odbiegają nieco od tego, co znamy z innych gier battle royale. Zabawa zostanie podzielona na trzy fazy, w czasie których gracze będą musieli poruszać się pomiędzy kilkoma różnymi „zonami”, przy czym pierwsze dwie mają posiadać fizyczne granice – jeśli wyjdziemy poza wyznaczony obszar, zaczniemy otrzymywać obrażenia i prędzej czy później czeka nas śmierć. W każdym kolejnym etapie rozgrywki znajdziemy coraz potężniejszy sprzęt. Najlepsze przedmioty trafią do tzw. „hot spotów” i będą miały charakter unikatowy, dlatego też można się spodziewać, że rywalizacja o nie będzie zacięta.

Mapa trybu Survivor GameZ.
Mapa trybu Survivor GameZ.

To jednak nie wszystko, bowiem zasady gry zmienią się drastycznie wraz z rozpoczęciem ostatniej fazy. „Zona”, w której będzie się rozgrywał ten etap nie posiada fizycznych granic. Znajdziemy w niej natomiast specjalny przedmiot, który będzie miał kluczowe znaczenie dla zwycięstwa w danej rozgrywce. Obiekt będzie zrzucany na mapę w konkretnym miejscu (w tartaku). Zostanie ono oznaczone zielonym dymem, którego kolor z czasem zmieni się na czerwony. Kiedy to się stanie, wszyscy pozostali przy życiu gracze zaczną otrzymywać obrażenia, przy czym odniesione rany będą tym większe, im dalej jesteśmy od tajemniczego przedmiotu. Wchodząc w interakcję z obiektem uzyskamy odporność na ten efekt, ale w danym momencie będzie się nią cieszyć tylko jedna osoba.

Czerwony dym oznacza kłopoty.
Czerwony dym oznacza kłopoty.

W Survivor GameZ zmienione zostaną zasady działania przedmiotów medycznych. Morfina będzie od razu przywracała większość zdrowia, zaś witaminy i woreczek z solami fizjologicznymi zagwarantują długotrwały, ale słaby efekt leczący – przy czym drugi z przedmiotów pozwoli także ocucić nieprzytomnego towarzysza. Podobnie będzie działał EpiPen („długopis” z adrenaliną), z tą różnicą, że leczenie będzie natychmiastowe, choć raczej słabe.

Warto odnotować, że nazwa nowego trybu nawiązuje do moda, stworzonego przez Briana Hicksa i Jordana Taylera w czasach, gdy samo DayZ było jedynie modyfikacją do strzelanki ArmA II. Pomimo tej zbieżności wspomniani deweloperzy nie są powiązani z omawianym tutaj projektem. W wypowiedzi dla PCGamera Brian Hicks przyznaje, że ma nadzieję, iż firma Bohemia Interactive nie pospieszy się nadmiernie z wydaniem Survivor GameZ.

Ani ja, ani reszta oryginalnego zespołu, który stworzył Survivor GameZ, nie została zaangażowana przez kierownictwo Bohemia Interactive w pracę nad projektem lub funkcjonalnością (obecnego - przyp. red.) Survivor GameZ. W związku z tym jestem niepewny co do stanu, w jakim znajduje się to, o czym dziś poinformowali i wrażeń, jakie po sobie pozostawi. Mogę tylko mieć nadzieję, że zachowali wierność oryginalnemu projektowi i wzięli pod uwagę moje ostrzeżenia z czasów, kiedy formułowaliśmy te wczesne plany. Survivor GameZ *nie może* pojawić się ponownie, dopóki sama gra nie będzie tak niezawodna, sprawdzona i wolna od błędów, jak to tylko możliwe – przekonywał deweloper.

  1. Bohemia Interactive – strona oficjalna
  2. DayZ – poradnik