Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2022, 09:36

autor: Adrian Werner

Deweloperzy wspierają Rockstar odnośnie do grafiki w GTA 6

W odpowiedzi na niemądre komentarze krytykujące grafikę GTA 6 z niedawnego wycieku wielu deweloperów udostępniło materiały pokazujące, jak ich gry prezentowały się na wczesnym etapie produkcji.

Źródło obrazka: Rockstar Games.

Od kilku dni cała branża żyje wyciekiem materiałów z Grand Theft Auto VI. Prezentują one grę na wczesnym etapie produkcji, więc grafika mocno odstaje od tego, co zaoferuje pełna wersja – wiele widocznych elementów jest tymczasowych, a część zaczerpnięto z wcześniejszych odsłon. Nie brakuje jednak graczy, którzy nie zdają sobie z tego sprawy i krytykują jakość oprawy wizualnej w GTA 6. Zazwyczaj tylko by ich wyśmiano, ale tym razem wynikło z tego coś bardziej pozytywnego.

Wszystko zaczęło się od wpisu użytkownika Twittera o ksywce AvgGuy. Z pewnością siebie, jaką posiadają tylko osoby niemające bladego pojęcia o kwestii, w której się wypowiadają, stwierdził on, że „każdy kto rozumie proces produkcji gier wie, że grafikę kończy się jako jeden z pierwszych elementów”. Został szybko zalany krytycznymi odpowiedziami i usunął wpis, ale w sieci nic nie ginie.

Deweloperzy wspierają Rockstar odnośnie do grafiki w GTA 6 - ilustracja #1
Źrodło: Twitter.

Tym razem taki wpis miał jednak pozytywny efekt, gdyż zainspirował wielu deweloperów do podzielenia się materiałami z wczesnych wersji swoich gier. Filmiki te oferują rzadką okazję do zajrzenia za kurtynę procesu deweloperskiego i pozwalają zobaczyć, jak brzydko prezentują się produkcje, które potem zachwyciły graczy po premierze, takie jak Control, Cult of the Lamb, Destiny czy Uncharted 4: A Thief's End.

Do zabawy dołączyli również dziennikarze, udostępniając screeny i filmiki z materiałów ukazujących wczesne wersje znanych gier, w tym God of War oraz Horizon: Zero Dawn.

Control

Cult of the Lamb

Horizon: Zero Dawn

God of War

Uncharted 4

Destiny

Sea of Thieves

Inne gry

  1. Rift of the NecroDancer
  2. Frozen Synapse
  3. Splatoon
  4. I See Red
  5. Fish Person Shooter

Żart Sama Barlowa

Na koniec warto wspomnieć o zabawnym wpisie Sama Barlowa, czyli twórcy m.in. Her Story oraz Telling Lies. Umieścił on wzorowany na innych przykładach screen z rzekomej wczesnej wersji swojego najnowszego projektu, czyli Immortality. Obrazek ma ukazywać grę na etapie prototypowania AI oraz systemu walki. To oczywisty żart, gdyż jest to przygodówka FMV, gdzie nie ma żadnej walki.

Deweloperzy wspierają Rockstar odnośnie do grafiki w GTA 6 - ilustracja #2
Źrodło: Twitter.