Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2022, 10:24

autor: Jakub "Rozbo" Tarchała

Star Citizen kurą znoszącą złote jaja; gra uzbierała pół miliarda dolarów

Zbiórka pieniędzy na Star Citizen nie zwalnia tempa. Mimo niezliczonych memów i drwin gracze nie przestają inwestować w niemal 10-letni projekt.

Źródło: Cloud Imperium Games

Choć od chwili wypuszczenia Star Citizen we wczesnym dostępie minęło 9 lat, kura Chrisa Robertsa nadal znosi złote jaja. Oficjalna zbiórka przyniosła studiu Cloud Imperium Games 500 milionów dolarów. Wpłat dokonało łącznie ponad 4 miliony ludzi.

Star Citizen projektem bez końca

Zbiórka miała w ostatnim czasie tendencje wzrostową – jeszcze rok temu na koncie twórców było 400 milionów dolarów. Uzbierane pieniądze mają pomóc w rozwoju gry, co niestety jest kwestią kontrowersyjną. Star Citizen po dziewięciu latach nadal jest w wersji alfa, co wykorzystują gracze, kreując niezliczone memy i naśmiewając się z całej akcji. Niegdysiejszy cel w wysokości 65 milionów dolarów został już pobity wielokrotnie, co daje tej zbiórce tytuł jednego z największych i najdłuższych crowdfundingowych projektów w dziejach.

Star Citizen kurą znoszącą złote jaja; gra uzbierała pół miliarda dolarów - ilustracja #1
Źródło: Cloud Imperium Games

Plany na przyszłość

We wrześniu tytuł wejdzie w fazę alfa 3.18. Twórcy chcą powiększyć liczbę graczy mogących testować przyszłe aktualizacje. Dodatkowo zostanie wprowadzony system PES (poprawiający tworzenie siatki serwera i trwałe przesyłanie strumieniowe), który będzie testowany przez 2-3 miesiące i ma być sporym krokiem naprzód w rozwoju gry.

Star Citizen kurą znoszącą złote jaja; gra uzbierała pół miliarda dolarów - ilustracja #2
Tak było. Źródło: Cloud Imperium Games/BAFTA.

Star Citizen to kosmiczne MMO science fiction z widokiem FPP/TPP. Produkcja znajduje się w wersji alfa od czerwca 2014 roku i można w nią zagrać tylko na komputerach PC. Gra kosztuje ok. 260 zł. Zakupicie ją na oficjalnej stronie.