Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2021, 10:42

autor: mokosh

Star Citizen; zbiórka na rozwój gry przekroczyła 400 milionów dolarów

Rozwój gry Star Citizen wsparło już ponad 3 miliony graczy, co przekłada się na niesamowitą kwotę kilkuset milionów dolarów przeznaczonych na trwający ciągle rozwój tej kosmicznej produkcji.

W SKRÓCIE:
  1. Zbiórkę na Star Citizena wsparły już ponad 3 miliony osób.
  2. Taka liczba darczyńców przełożyła się na kolejny kamień milowy – 400 milionów dolarów zgromadzonych funduszy.

Suma pieniędzy, jaką gracze przeznaczyli na rozwój Star Citizena, przekroczyła wczoraj 400 milionów dolarów (ponad 1,6 miliarda złotych). Jak zauważył serwis Eurogamer (w oparciu o stronę, gdzie na żywo monitorowane są statystyki produkcji) – taką kwotę udało się osiągnąć dzięki wkładowi ponad trzech milionów osób, które grają w kosmiczne MMO.

Star Citizen; zbiórka na rozwój gry przekroczyła 400 milionów dolarów - ilustracja #1
Łączna kwota wpłacona przez graczy Star Citizena na rozwój gry. Źródło: https://robertsspaceindustries.com/funding-goals.

Warto mieć na uwadze fakt, że to nie pierwszy raz, kiedy fani Star Citizena zaskakują swoim wkładem w produkcję – w końcu już w marcu łączna kwota wpłat przekroczyła 350 milionów dolarów. Nietrudno zatem zauważyć, że nie tylko rozgrywka jest z kosmosu; podobnie mają się fundusze przeznaczone na rozwój projektu, za którym stoi Chris Roberts wraz ze studiem Cloud Imperium Games. Tym samym Star Citizen wciąż dumnie utrzymuje tytuł jednego z największych crowdfundingowych projektów w dziejach.

Nie zmienia to także faktu, że Star Citizen pod względem rozwoju jest kontrowersyjną produkcją – powstaje bowiem już od dziewięciu lat, a gracze wciąż mają dostęp jedynie do wersji alfa produkcji. Ciekawie prezentuje się również sytuacja kampanii dla jednego gracza – Squadron 42. W zeszłym roku Chris Roberts przyznał, że przed jego zespołem jeszcze długa droga, zanim ten moduł wejdzie chociażby w fazę beta.

  1. Oficjalna strona gry Star Citizen
  2. Oficjalna strona studia Cloud Imperium Games