Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2021, 10:13

Twórcy Gotham Knights pracują równolegle nad innym projektem DC Comics

Zajmujące się Gotham Knights studio WB Games Montreal ma od kilku lat równolegle pracować nad inną grą z uniwersum DC Comics. Wiele osób obstawia, że będzie to produkcja z Supermanem.

Studio WB Games Montreal powoli kończy prace nad Gotham Knights. Teraz pojawiły się doniesienia, że ten znany z Batman: Arkham Origins zespół równolegle tworzy również inny projekt. Co więcej, według tych informacji jego produkcja ma trwać co najmniej od 2019 roku.

James Sigfield z serwisu Geeks WorldWide wypatrzył wzmiankę o tej grze w profilach LinkedIn dwóch byłych pracowników WB Games Montreal. Według zawartych tam informacji prace nad projektem ruszyły we wrześniu 2019 roku lub wcześniej. Co więcej, raczej nie jest to żadna skasowana pozycja, gdyż jej produkcja wciąż trwała w połowie ubiegłego roku, kiedy to deweloperzy opuścili zespół.

Twórcy Gotham Knights pracują równolegle nad innym projektem DC Comics - ilustracja #1

Nie wiadomo nic na temat tej niezapowiedzianej gry. WB Games Montreal jest jednak studiem koncentrującym się na produkcjach osadzonych w uniwersum DC. Wiele osób obstawia, że będzie to projekt z Supermanem w roli głównej. Inni typują drużynę Teen Titans jako bohaterów.

Warto wspomnieć, że według Jamesa Sigfielda nie mamy co liczyć na kontynuację marki Arkham od tego zespołu. Wraz z premierą Gotham Knights studio WB Games Montreal zapoczątkuje własne miniuniwersum DC i następna gra studia najpewniej osadzona będzie w tym właśnie świecie. Dawniej ci deweloperzy pracowali nad sequelem Arkham Knight, ale został on skasowany wiele lat temu.

Chcesz wrócić do Batman: Arkham Origins? Zrób to koniecznie z modami.

WB Games Montreal nie zamierza wracać do Arkhamverse. Tym samym jedyną pozycją z tego świata w dorobku studia pozostanie Batman: Arkham Origins. Warto przypomnieć sobie tę produkcję, zwłaszcza że ze wszystkich gier z Mrocznym Rycerzem ta właśnie najbliższa jest nadchodzącemu filmowi The Batman, więc powrót do niej może umilić oczekiwanie na kinową premierę.

Jeśli zdecydujecie się na reinstalację pecetowego Batman: Arkham Origins, polecamy skorzystanie z trzech modów:

  1. Change FOV on the fly In-Game – projekt pozwalający zmieniać ustawienia pola widzenia w grze, co umożliwia pozbycie się klaustrofobicznej perspektywy typowej dla tej produkcji.
  2. Arkham Origins Community Patch – nieoficjalny fanowski patch, który przywraca sieciowy multiplayer, naprawia błędy i dodaje nową zawartość.
  3. Knightfall DLC for PC - projekt dodający do wersji PC elementy, które wcześniej dostępne były wyłącznie w DLC ekskluzywnym dla PlayStation 3.

Należy dodać, że nie oznacza to końca Arkhamverse. W tym świecie osadzona jest bowiem gra Suicide Squad: Kill The Justice League, nad którą pracuje studio Rocksteady, czyli twórcy Batman: Arkham Asylum, Arkham City oraz Arkham Knight.

Przypomnijmy, że Gotham Knights zmierza na PC oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

  1. Oficjalna strona gry Gotham Knights