Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2021, 16:00

Star Citizen przebił 350 mln USD dzięki wydarzeniu z okazji Dnia Św. Patryka

Star Citizen pokonał kolejną barierę, jeśli chodzi o fundusze zebrane na produkcję. Ekipie z Cloud Imperium Games udało się zgromadzić ponad 350 milionów dolarów od przeszło 3 milionów graczy.

W SKRÓCIE
  1. Star Citizen zebrał już ponad 350 milionów dolarów.
  2. Wpłat dokonało przeszło 3 miliony graczy.
  3. Wciąż nie wiadomo, kiedy tytuł ani singlowe Squadron 42 będą miały swoją premierę.

Choć kosmiczny symulator Star Citizen od studia Cloud Imperium Games i legendarnego Chrisa Robertsa (seria Wing Commander) wciąż znajduje się we wczesnym dostępie, nie przestaje zarabiać jak szalony. Ostatnio tytułowi udało się osiągnąć kolejny kamień milowy, jeśli chodzi o finansowanie społeczności. Otóż przez przeszło osiem lat zebrał on ponad 350 milionów dolarów. Na tę kwotę zrzuciło się więcej niż 3 miliony graczy.

Co ciekawe, w ostatnich dniach spory wzrost wpłat miał miejsce 12 marca. Nie jest to przypadkowe. Tego dnia w tytule wystartowało bowiem specjalne wydarzenie o nazwie Stella Fortuna, mające na celu uczczenie Dnia Świętego Patryka. W jego ramach do 22 marca będzie można między innymi wziąć udział w konkursie na filmik oraz zakupić nowe maszyny (w tym zielonego jeepa Tumbril Cyclone MT) i specjalne, zielone malowania do statków. Pełne informacje na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

Choć wciąż nie wiemy, kiedy Star Citizen ani jego stanowiąca oddzielną pozycję singlowa kampania, czyli Squadron 42, będą miały swoją oficjalną premierę, wersja tytułu dostępna już teraz jest w stanie zapewnić rozrywkę. Warto zaznaczyć, że jest on regularnie rozwijany. Ostatni większy patch pojawił się w połowie grudnia zeszłego roku. Kolejny ma zadebiutować orientacyjnie jeszcze przed końcem pierwszego kwartału bieżącego roku i dodać między innymi nowe lokacje, misje, statki i pojazdy, a także elementy gameplayu w postaci chociażby wglądu w poziom reputacji u danych frakcji czy osób, a także możliwości pchania i ciągnięcia obiektów. Pełne plany rozwoju gry są dostępne tutaj.

Star Citizen przebił 350 mln USD dzięki wydarzeniu z okazji Dnia Św. Patryka - ilustracja #1
W Star Citizenie trwa obecnie specjalne wydarzenie z okazji Dnia św. Patryka.

Przypominamy, że na początku stycznia informowaliśmy Was, iż w 2020 roku Star Citizenowi udało się zebrać 79 milionów dolarów. Czy najbliższe miesiące będą dla niego jeszcze lepsze? Jeśli pojawią się w nim nowe interesujące atrakcje, to istnieje szansa, że tak.

  1. Oficjalna strona gry Star Citizen
  2. Oficjalna strona gry Squadron 42