Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2011, 12:39

Deus Ex: Bunt Ludzkości – nowe materiały z pierwszego dodatku Brakujące Ogniwo

Znamy nowe informacje o dodatku Brakujące Ogniwo do Deus Ex: Bunt Ludzkości. Producent pokazał DLC w nowym filmie i odpowiedział na pytania dziennikarzy. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że nową walkę z bossem, obecną w rozszerzeniu, przygotowała wewnętrzna ekipa ze studia Eidos Montreal. Autorzy wypowiedzieli się też w sprawie uproszczonych zakończeń z podstawowej wersji gry.

Firma Eidos Montreal rozpoczęła szturm medialny w związku ze zbliżającą się premierą pierwszego dodatku do Deus Ex: Bunt Ludzkości, czyli Brakującego Ogniwa. Twórcy pokazali DLC w pięciominutowym filmie i opowiedzieli o paru ciekawostkach, w tym między innymi o nowej walce z bossem. Oprócz tego, poznaliśmy opinię deweloperów na temat zakończenia gry.

Walki z bossami to jeden z frustrujących elementów Deus Ex: Bunt Ludzkości, co wynika z faktu, że został on przygotowane przez zewnętrzne studio GRIP Entertainment. W Brakującym Ogniwie zobaczymy nową bitwę z mocnym przeciwnikiem, za którą odpowiada wewnętrzna ekipa z Eidos Montreal. Dzięki temu, powinna ona bardziej pasować do reszty gry.

Andre Dufort, producent DLC z Eidos Montreal, powiedział, że nowa bitwa z bossem będzie prawdziwym wyzwaniem, a nie tylko sceną akcji. Podobno gracz będzie mógł obezwładnić przeciwnika bez zabijania go, a nawet dokonać zabójstwa z ukrycia. Producent przyznał też, że walki z podstawowej wersji gry mogły być frustrujące dla osób stawiających na działanie „po cichu”.

Deus Ex: Bunt Ludzkości to bez wątpienia jedna z najlepszych gier w tym roku, która jednak nie jest pozbawiona wad. Część osób ma zastrzeżenia odnośnie spłyconego zakończenia fabuły.

Jean-François Dugas, producent z Eidos Montreal, wyjaśnił w rozmowie z serwisem RPS, dlaczego zdecydowano się na takie rozwiązanie. Mówiąc krótko, wynikało to z ograniczeń budżetowo-produkcyjnych. Zakończenia uproszczono, aby w ogóle gra mogła powstać i trafić do sklepów. Mimo tego, twórca jest zadowolony z przygotowanych filmów końcowych.

Deus Ex: Bunt Ludzkości – Brakujące Ogniwo trafi do sprzedaży w październiku tego roku. Dodatek pojawi się na pecetach i konsolach (Xbox 360, PlayStation 3).

  1. Więcej informacji o dodatku Brakujące Ogniwo