Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2010, 10:15

autor: Sarge

Demo Kane & Lynch 2 dostępne dla wszystkich

Zgodnie z zapowiedziami, wczoraj udostępnione zostało demo gry akcji Kane & Lynch 2: Dog Days na PC i Xboksa 360. Wcześniej cieszyć się nim mogli tylko wybrani posiadacze konsoli Microsoftu oraz użytkownicy PlayStation 3.

Zgodnie z zapowiedziami, wczoraj udostępnione zostało demo gry akcji Kane & Lynch 2: Dog Days na PC i Xboksa 360. Wcześniej cieszyć się nim mogli tylko wybrani posiadacze konsoli Microsoftu oraz użytkownicy PlayStation 3.

Wersja demonstracyjna na dwie platformy amerykańskiej korporacji ukazała się z kilkudniowym opóźnieniem w stosunku do sprzętu Sony. Właściciele europejskiego konta na PS Store mogli ją pobrać w ostatnią środę, podczas gdy osoby korzystające z płatnego abonamentu PlayStation Plus otrzymały ją już w zeszły poniedziałek.

Demo Kane & Lynch 2 dostępne dla wszystkich - ilustracja #1

Wczoraj próbka wylądowała oficjalnie na Xbox Live oraz na Steamie. Przed ściągnięciem wersji na PC polecamy zapoznać się najpierw z minimalnymi wymaganiami sprzętowymi gry.

Zawartość dema nie zmieniła się w stosunku do tego dostępnego na PlayStation 3, możemy więc w nim sprawdzić rozgrywkę zarówno dla jednego, jak i wielu graczy. Ten pierwszy oferuje jeden z poziomów kampanii, w którym wcielimy się w Lyncha, drugi pozwala przetestować sieciowe rozgrywki w trybie Fragile Alliance. Dokonujemy w nim napadu i zbieramy pieniądze wraz z kompanami, a przeciwnicy mają nam w tym przeszkodzić.

Steam kusi też swoich użytkowników specjalną zniżką na „pełniaka”. Jeśli już teraz zamówimy go w przedsprzedaży, zaoszczędzimy 10% pieniędzy, wobec czego przyjdzie nam zapłacić 44.99€ (zamiast 49.99€). W przeliczeniu na polską walutę jest to ok. 180 złotych, więc nawet przy obniżce nie jest to dobra cena. Wystarczy spojrzeć na ofertę naszego sklepu, gdzie pudełkowa wersja gry w na PC kosztuje 99.99zł.

Demo Kane & Lynch 2 dostępne dla wszystkich - ilustracja #2

Przypomnijmy też, że Kane & Lynch 2: Dog Days na pecetach będzie korzystać z zabezpieczeń oferowanych przez Steamworks. System ten to jednak nie tylko ochrona przed piractwem, ale też dodanie osiągnięć, obsługa listy przyjaciół oraz DLC, automatyczne aktualizacje i trzymanie osobistych ustawień na zewnętrznych serwerach (prawdopodobnie będzie to dotyczyło również zapisanych stanów gier). Studio IO Interactive tym samym rezygnuje z dobrodziejstw Games for Windows Live, z którego korzystała pierwsza część.

Kane & Lynch 2: Dog Days ukaże się 20 sierpnia w Polsce równocześnie z europejską premierą. Wydaniem gry zajmie się firma Cenega Poland, która w przypadku edycji na komputery osobiste obiecuje dostarczyć zlokalizowany kinowo produkt (polskie napisy). Posiadacze Xboksa 360 i PlayStation 3 muszą niestety obejść się smakiem – w tym przypadku tytuł ukaże się w angielskiej wersji językowej.