Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2014, 09:15

autor: luckie

Dead State na Steam Early Access jeszcze w tym miesiącu

Dead State trafi do przedsprzedaży na Steam Early Access najprawdopodobniej w styczniu. Turowe RPG o zombie początkowo zaoferuje jedynie część planowanej zawartości. Finalna wersja produkcji ukaże się później w tym roku.

Dead State to miks klasycznego RPG i survival horroru - Dead State na Steam Early Access jeszcze w tym miesiącu - wiadomość - 2014-01-21
Dead State to miks klasycznego RPG i survival horroru

Demo sfinansowanej na Kickstarterze (z podwójną przebitką) gry Dead State trafi do Steam Early Access najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu. Studio DoubleBear Productions zamierza dołożyć wszelkich starań, by wczesna wersja tego turowego RPG-a o zombie stała się dostępna przed końcem stycznia, nie wykluczając jednak przy tym ewentualnej obsuwy. Demo będzie zawierało okrojoną zawartość, stanowiącą przedsmak tego, co czeka nas w finalnej produkcji. Gdy tylko Dead State trafi na platformę cyfrową studia Valve, twórcy rozpoczną wysyłanie kodów dla osób, które wsparły ich odpowiednią sumą podczas zbiórki na Kickstarterze. Grę oczywiście będzie się dało kupić w przedsprzedaży na Steamie, co również zagwarantuje wczesny dostęp do wersji demonstracyjnej.

Jeśli tytuł gry brzmi dla Was obco, przypominamy, że chodzi o turowe RPG osadzone w realiach apokalipsy zombie, będące debiutanckim projektem niezależnego studia DoubleBear Productions. Założyciele ekipy wcześniej pracowali w takich zespołach deweloperskich jak: Black Isle (Fallout 2, Planescape Torment), Troika Games (Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi, Świątynia Pierwotnego Zła) oraz Obsidian Entertainment (Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords, Neverwinter Nights 2). W zasadzie Dead State można określić mianem survival RPG, bo pomimo roleplayowych podstaw, zabijanie zombie nie zapewnia punktów doświadczenia, a jedynie pozwala przetrwać – dlatego najlepiej unikać walki, gdy to tylko możliwe.

Demo Dead State doczekało się własnego podtytułu: The First Seven Days. Jak nietrudno się domyślić, pozwoli ono przeżyć w grze wirtualny tydzień. Twórcy obiecują od 6 do 10 godzin zabawy – tym więcej, im bardziej ciekawi świata jesteśmy. A będzie co zwiedzać, bowiem w demie pojawić ma się ponad 12 lokacji (w tym jedna ukryta). Pełna wersja tytułu powinna ukazać się w tym roku na PC, choć nie wiadomo, kiedy dokładnie.

  1. Strona internetowa Double Bear Productions
  2. Oficjalna strona Dead State
  3. Dead State na Kickstarterze