Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2014, 10:20

autor: Artur "Orbech" Raciborski

Ewolucja Lary Croft na przestrzeni lat

W oczekiwaniu na Tomb Raider: Definitive Edition serwis HalloweenCostumes zamieścił piękną ikonografikę pokazującą zmiany jakie zaszły w kultowej postaci Lary Croft na przestrzeni lat.

Lara Croft to kobieta o wielu twarzach. - Ewolucja Lary Croft na przestrzeni lat - wiadomość - 2014-01-21
Lara Croft to kobieta o wielu twarzach.

Wszystko zaczęło się w listopadzie 1996 roku, gdy premierę miała pierwsza część gry Tomb Raider stworzona przez studio Core Design. Gra zaskoczyła wszystkich graczy i recenzentów. Tytuł zbierał świetne oceny, ale to postać Lary Croft interesowała graczy najbardziej. Młoda, seksowna i odważna pani archeolog z miejsca podbiła serca graczy na całym świecie. Zainteresowanie Larą było tak ogromne, że Core Design stworzyło oficjalną biografię bohaterki i z czasem, można powiedzieć, Lara Croft zaczęła żyć swoim życiem. Postać stała się tak popularna, że szybko postanowiono stworzyć drugą część. Obecnie Lara Croft jest najbardziej rozpoznawaną kobiecą postacią w historii gier komputerowych.

Na ikonografice przygotowanej dla serwisu HalloweenCostumes.com (widocznej poniżej) możemy przyjrzeć się wizualnej ewolucji sławnej Lary, a przeszła ona długą drogę od 1996 roku do teraz. Sławna pani archeolog ubrana w swój charakterystyczny niebieski podkoszulek i krótkie szorty z dwoma kaburami na udach w 1996 roku składała się z 540 polygonów, i miała nieproporcjonalnie wąską talię i szyję oraz dużą klatkę piersiową. W najnowszej grze Tomb Raider wydanej w marcu 2013 roku na PC, Xbox 360 i PlayStation 3 stworzono nowy, piękny model postaci Lary, po raz pierwszy stosując technologię motion capture.

W grudniu pisaliśmy o nadchodzącym Tomb Raider: Definitive Edition, który będzie odświeżoną edycją najlepszej gry akcji minionego roku. Ulepszona wersja dostanie lepszą grafikę oraz wszystkie DLC. Będzie sprzedawana 28 stycznia na konsole nowej generacji - PlayStation 4 i Xbox One.

  1. Oficjalna strona gry Tomb Raider
  2. Serwis HalloweenCostumes