Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2011, 09:20

autor: Sarge

Dead Island z łatką przed polską premierą

Gra Dead Island od polskiego studia Techland jeszcze nie ukazała się w Polsce, a twórcy już udostępnili pierwszą łatkę do swojej produkcji. Aktualizacja wypuszczona w dniu amerykańskiej premiery wprowadza ok. 40 poprawek.

Choć długo oczekiwana gra Dead Island jeszcze nie pojawiła się w Europie, polskie studio Techland udostępni dziś, w dniu amerykańskiej premiery, pierwszą łatkę do swojego najnowszego dzieła.

W pierwszych recenzjach wprawdzie docenia się Dead Island, ale gra nie uniknęła błędów technicznych uprzykrzających rozgrywkę. Niektóre z nich naprawi dzisiejszy patch, który w momencie premiery produktu w Polsce pobiorą również gracze z naszego kraju.

Dead Island z łatką przed polską premierą - ilustracja #1

Pełną listę poprawek przedstawił serwis Destructoid. Największą uwagę zwraca usprawnienie świadomości przeciwników i ich reakcji na ostrzał. Wielu recenzentów narzeka na problemy ze Sztuczną Inteligencją, pozostaje więc mieć nadzieję, że chociaż część z nich zostanie wyeliminowana za sprawą patcha.

Ulepszeń doczeka się także tryb kooperacji. Wyrzucone przez gracza przedmioty nie będą mogły być zebrane przez jego kompanów w ciągu najbliższych pięciu minut, co ograniczy praktykę podkradania ekwipunku. Jeśli któryś z uczestników zabawy będzie chciał zatrzymać rozgrywkę, na ekranie pojawi się stosowna informacja.

Dead Island dzisiaj ma swoją premierę w Stanach Zjednoczonych, a 9 września zadebiutuje w Europie w wersjach na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz PC. Tego samego dnia firma Techland wyda grę w Polsce, w wersji zlokalizowanej kinowo (napisy).