Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2019, 15:30

autor: AlexB

Darmowy weekend z Borderlands: GOTY, hołd dla Apollo 11 w Astroneer i inne wieści

Dziś piszemy o odejściu Tima Willitsa z id Software, darmowym weekendzie z Borderlands: GOTY, hołdzie dla misji Apollo 11 w Astroneer i pełnym zwiastunie pierwszego sezonu serialu His Dark Materials. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Tim Willits odchodzi z id Software

Tim Willits ogłosił na Twitterze, że po imprezie QuakeCon, która odbędzie się w dniach 25-28 lipca, odejdzie ze stanowiska dyrektora id Software. Był on związany z tym studiem przez 24 lata. Przez ten czas pracował nad takimi tytułami, jak Quake, Quake II, Quake III: Arena, Quake 4, Doom 3, RAGE, niedawne RAGE 2 czy nadchodzące Doom Eternal.

„Wszystkie gry znajdujące się obecnie w produkcji są w bardzo dobrych rękach, moje odejście w żaden sposób nie wpłynie na plany wydawnicze. id Software pełne jest niesamowitych talentów, które będą kontynuowały tworzenie (i to przez bardzo długi czas) jednych z najlepszych strzelanek na świecie.” - napisał Willits.

Nie wiadomo na razie, czym zajmie się były już dyrektor id Software w przyszłości. Jak zdradził, wszelkie swoje plany ogłosi po zakończeniu QuakeConu.

Darmowy weekend z Borderlands: GOTY

Jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji na zapoznanie się z odświeżoną wersją Borderlands, teraz może to zrobić. - Darmowy weekend z Borderlands: GOTY, hołd dla Apollo 11 w Astroneer i inne wieści - wiadomość - 2019-07-19
Jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji na zapoznanie się z odświeżoną wersją Borderlands, teraz może to zrobić.

Wystartował darmowy weekend z Borderlands: Game of the Year Edition. Zremasterowaną wersję pierwszej odsłony popularnej serii pierwszoosobowych strzelanek od studia Gearbox można bezpłatnie wypróbować na PC (Steam) oraz Xboksie One (wymagane jest posiadanie abonamentu Xbox Live Gold). Akcja na komputerach osobistych potrwa do niedzieli 21 lipca, do godziny 22:00 czasu polskiego. Natomiast na konsoli firmy Microsoft zakończy się ona w poniedziałek 22 lipca o godzinie 8:00 czasu polskiego.

Ponadto zarówno na Steamie, jak i sklepie giganta z Redmond trwa promocja na Borderlands: Game of the Year Edition. Wersję pecetową tytułu można dostać za 64,45 złotych, natomiast xboksową za 74,39 złotych. Warto pamiętać, że tradycyjnie wszystkie postępy poczynione podczas darmowego weekendu zostaną przeniesione do zakupionej wersji gry.

Hołd dla misji Apollo 11 w Astroneer

Jutro minie równo 50 lat odkąd Neil Armstrong i Buzz Aldrin jako pierwsi ludzie w historii postawili swoje stopy na powierzchni Księżyca. Świat już świętuje, czego dowodem jest chociażby nowe Google Doodle, a wraz z nim twórcy gier. Hołd misji Apollo 11 postanowiło złożyć studio System Era Softworks w swoim Astroneer. Do 31 sierpnia czas miłośnicy tego kosmicznego sandboksa będą mogli wybrać się na Delos (odpowiednik naszego naturalnego satelity) i odnaleźć ikoniczny lądownik księżycowy. Zostanie to nagrodzone odblokowaniem klasycznych kombinezonów dla astronautów.

Astroneer otrzymało również nową aktualizację. Dodaje ona do gry między innymi nowe elementy bazy, poprawia optymalizację oraz eliminuje szereg błędów. Pełną zawartość patcha znajdziecie w tym miejscu.

Pełny zwiastun His Dark Materials

Na koniec coś dla miłośników seriali. Po kilku teaserach stacje HBO i BBC zaprezentowały podczas konwentu San Diego Comic-Con pierwszy pełny zwiastun serialu His Dark Materials opartego na cyklu fantasy Mroczne materie autorstwa Philipa Pullmana. Produkcja ma zadebiutować jesienią tego roku. Na ekranie zobaczymy między innymi Jamesa McAvoya, Lin-Manuela Mirandę, Ruth Wilson oraz Dafne Keen.

Przypominamy, że to nie pierwsza próba ekranizacji cyklu Mroczne materie. W 2007 roku w kinach pojawił się film Złoty kompas w reżyserii Chrisa Weitza z Nicole Kidman, Danielem Craigiem, Evą Green, Samem Elliottem oraz Dakotą Blue Richards w obsadzie. Nie odniósł on jednak spektakularnego sukcesu i zarobił na całym świecie nieco ponad 372 miliony dolarów.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii.

  1. The Wanderer: Frankenstein's Creature
  2. Transport INC
  3. The Forbidden Arts
  4. Subdivision Infinity DX
  5. A Juggler's Tale
  6. Total War: Three Kingdoms - Eight Princes
  7. Before We Leave
  8. Astroneer
  9. The Alliance Alive HD Remastered
  10. AFK Arena