Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4SwitchXONE
Okładka A Juggler's Tale (PC)
OkładkaA Juggler's Tale (PC)

A Juggler's Tale

Gra przygodowo-platformowa 2.5D inspirowana dziełami takimi jak Inside i Little Nightmares. W A Juggler's Tale przejmujemy kontrolę nad marionetką imieniem Abby i przemierzamy pogrążoną w wojnie, średniowieczną krainę.

Przygodowe | platformówki | elementy zręcznościowe | indie | 2.5D | side-scroll | eksperymentalne/artystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

A Juggler's Tale Premiera

lis2021

PC PS4 Switch XONE

Gry podobne do A Juggler's Tale

Little Nightmares

Inside

Never Alone

A Juggler’s Tale jest platformówką opracowaną przez niezależne niemieckie studio A Juggler’s Tale Team. Na czele tego zespołu stoi Dominik Schön – deweloper mający w swoim portfolio pracę nad takimi produkcjami, jak The Dwarves, The Book of Unwritten Tales oraz Shadow Tactics: Blades of the Shogun.

Fabuła

Główną bohaterką gry A Juggler’s Tale jest marionetka imieniem Abby, która próbując odzyskać wolność, trafiła do pogrążonej w wojnie krainy rodem ze średniowiecznych opowieści. Nie dość, że protagonistka na każdym kroku spotyka się z cierpieniem umierających z głodu mieszkańców, to jeszcze po piętach depcze jej złoczyńca imieniem Tonda i jego banda rzezimieszków. Nasza podopieczna wciąż ma jednak szanse na ratunek – musi tylko zdobyć uznanie publiczności.

Mechanika

W A Juggler’s Tale akcję ukazano z boku. Abby przemierza klimatyczne, ponure lokacje, unika licznych pułapek oraz przeszkód i rozwiązuje pomysłowe zagadki. Poza tym bohaterka musi mieć się na baczności i unikać kontaktu z przeciwnikami, a w razie potrzeby – salwować się ucieczką. Jej poczynania są na bieżąco komentowane przez narratora.

Kwestie techniczne

Twórcy gry A Juggler’s Tale należycie wykorzystali możliwości silnika Unreal Engine 4, dzięki czemu ich dzieło prezentuje się bardzo dobrze od strony wizualnej. Grafika została wykonana w technice 2.5D, a podobać się może przede wszystkim jej baśniowa stylistyka oraz dynamiczne oświetlenie.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe A Juggler's Tale: 12+

PC
PS4
Switch
XONE