Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitch
Okładka The Wanderer: Frankenstein's Creature (PC)

The Wanderer: Frankenstein's Creature

Narracyjna gra przygodowa opowiadająca o istocie stworzonej przez młodego doktora Frankensteina, która poznaje świat. Emocje, jakie przy tym odczuwa, rzutują na wygląd lokacji, oprawę muzyczną oraz na samą rozgrywkę, zależnie od poczynań gracza.

Przygodowe | książki | indie | eksperymentalne/artystyczne | XIX wiek

Okładka The Wanderer: Frankenstein's Creature (PC)

data premiery gry:

31paź2019

PC

2020

Switch

The Wanderer: Frankenstein's Creature jest narracyjną grą przygodową, opartą na motywach powieści Frankenstein, czyli współczesny Prometeusz autorstwa Mary Shelley. Produkcja została opracowana przez niezależne francuskie studio La Belle Games.

Fabuła

Gra The Wanderer: Frankenstein's Creature opowiada historię istoty stworzonej przez młodego Doktora Frankensteina. Choć jej wygląd zdaje się wskazywać, że mamy do czynienia z dorosłym człowiekiem, w jej ciele zaklęta jest dusza dziecka nierozumiejącego jeszcze otaczającego je świata. To, jak nasz podopieczny zacznie postrzegać rzeczywistość, zależy od decyzji podejmowanych przez nas w toku rozgrywki.

Mechanika

W grze The Wanderer: Frankenstein's Creature akcję ukazano z lotu ptaka. Zabawa polega na przemierzaniu malowniczych lokacji i pokazywaniu ich tytułowej istocie, a także na dokonywaniu wyborów rzutujących na jej emocje – od gniewu, przez szaleństwo, skończywszy na smutku. Stan emocjonalny naszego podopiecznego wpływa na wygląd poszczególnych lokacji, muzykę towarzyszącą zabawie czy wreszcie na samą rozgrywkę, co zwiększa replayability opisywanej pozycji.

Kwestie techniczne

The Wanderer: Frankenstein’s Creature posiada barwną grafikę utrzymaną w oryginalnej stylistyce, dzięki której całość wygląda niczym ruchomy obrazek namalowany akwarelami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 57,99 PLN

Gry podobne do The Wanderer: Frankenstein's Creature

Wymagania wiekowe The Wanderer: Frankenstein's Creature

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Wanderer: Frankenstein's Creature

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo E6700 2.66 GHz / AMD Athlon II X2 245 2.9 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 630 / Radeon HD 6450 lub lepsza, 2.8 GB HDD, Windows 7 64-bit

PC
Switch