Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2013, 17:00

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Darksiders, Homeworld, Red Faction i inne marki po koncernie THQ sprzedane

Dobiega końca proces wyprzedaży majątku po koncernie THQ. Pod młotek trafiły ostatnie marki z portfolio wydawniczego amerykańskiej firmy, w tym Darksiders, MX, Homeworld i Red Faction. Według wstępnych ustaleń, uzyskano za nie ok. 7 milionów dolarów.

Platinum Games czy Crytek USA - komu udało się kupić markę Darksiders? - Darksiders, Homeworld, Red Faction i inne marki po koncernie THQ sprzedane - wiadomość - 2013-04-20
Platinum Games czy Crytek USA - komu udało się kupić markę Darksiders?

Szczegóły zakończonej niedawno aukcji zostaną ogłoszone dopiero w przyszłym tygodniu. Wtedy też poznamy kto i za ile kupił prawa do poszczególnych gier oraz serii. Z dokumentów sądowych wynika jednak, że zainteresowanie było dosyć skromne. Sześć wystawionych na sprzedaż pakietów własności intelektualnych przyniosło zaledwie ok. 6-7 milionów dolarów.

O wyprzedaży marek po koncernie THQ informowaliśmy już wcześniej. W styczniu sprzedano m.in. prawa do niemal ukończonej gry Company of Heroes 2 wraz ze studiem Relic Entertainment, a także serie Saints Row, Homefront i Metro. Łącznie licytacja przyniosła wówczas ponad 100 milionów dolarów.

Niesprzedane IP, w tym chociażby cykl Darksiders, trafiły na kolejną, ogłoszoną w lutym aukcję. Termin składania ofert minął 15 kwietnia. Ostatecznie napłynęło 17 propozycji dotyczących 6 zestawów (serie Darksiders, MX, Homeworld i Red Faction oraz pozostałe marki stanowiące własność intelektualną i licencje w posiadaniu THQ).

Wiadomo już, że ekipie TeamPixel nie udało się zakupić marki Homeworld, o czym poinformowani zostali użytkownicy platformy społecznościowej Kickstarter, którzy zadeklarowali finansowe wsparcie dla deweloperów. Z kolei prawa do nazwy i strony internetowej po zlikwidowanym w 2011 roku studiu Blue Tongue Enterainment (de Blob, Marvel Super Hero Squad i inne) przejęła firma zajmująca się produkcją... atramentu.