Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2013, 14:30

autor: Olek

XCOM może wkrótce doczekać się powtórnej zapowiedzi jako The Bureau

Serwis VideoGamer ujawnił zawartość tajemniczej przesyłki, jaka trafiła do redakcji. Wiele wskazuje na to, że amerykańsko-australijski zespół deweloperski 2K Marin ma zamiar ponownie zapowiedzieć strzelaninę XCOM, być może pod nazwą The Bureau.

Najprawdopodobniej w najbliższych tygodniach dowiemy się o dalszych losach strzelaniny XCOM. - XCOM może wkrótce doczekać się powtórnej zapowiedzi jako The Bureau - wiadomość - 2013-04-20
Najprawdopodobniej w najbliższych tygodniach dowiemy się o dalszych losach strzelaniny XCOM.

Niedawne doniesienia o skasowaniu strony internetowej i usunięciu zwiastuna XCOM z serwisu YouTube mogły zaniepokoić graczy oczekujących na premierę strzelaniny studia 2K Marin. Wygląda jednak na to, że deweloperzy nie tylko nie złożyli broni, ale szykują się, by zaskoczyć wszystkich nowymi informacjami na temat powstającej gry.

Matt Lees z serwisu VideoGamer zaprezentował zawartość tajemniczej przesyłki, jaka trafiła do redakcji. W kartonowym pudle opatrzonym instrukcją „spalić po otwarciu” znalazły się: zapalniczka z wygrawerowanymi słowami Erodyte Verum (verum to z łacińskiego prawda – przyp. red.), popielniczka zaplamiona czarnym tuszem oraz teczka na dokumenty. Ta ostatnia zawiera kartkę pocztową z pozdrowieniami z Pimy w Nowym Meksyku, broszurę turystyczną miasteczka Rosemont wraz z mapką, na której zaznaczono kilka miejsc (np. kościół, cmentarz, pizzeria i komenda policji), mikrofilm, fragment kwestionariusza osobowego oraz raport, w którym pojawia się nazwisko agenta Cartera.

Wszystkie poszlaki wyraźnie wskazują, że chodzi o XCOM. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, Rosemont miało być jedną z lokacji pojawiających się w grze, a gracze wcieliliby się w rolę wspomnianego agenta Cartera. Lees zwraca jednak uwagę, że niedawne spekulacje dotyczące zmiany tytułu mogą pokrywać się z prawdą. The Bureau (Biuro) wyraźnie koresponduje bowiem z zawartością przesyłki.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy gra XCOM oficjalnie zapowiedziana została w 2010 roku. Fani kultowego cyklu strategii turowych z dużą rezerwą przyjęli wiadomość o „świeżym podejściu”, czyli zmianie gatunku. Prezentacja fragmentu rozgrywki na targach E3 w 2011 zrobiła jednak dobre wrażenie. Premiera FPS-a zaplanowana została na wiosnę 2012 roku, po czym niespodziewanie przesunięto ją na rok 2013.