Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2013, 12:20

autor: Olek

SimCity – pierwsza duża aktualizacja w poniedziałek

Studio Maxis ujawniło zawartość pierwszej dużej aktualizacji do gry SimCity, która ukaże się w najbliższy poniedziałek. Nowości jest jak na lekarstwo, ale deweloperzy chcą naprawić szereg błędów związanych m.in. z turystyką, edukacją, kasynami oraz funkcjonowaniem miast nastawionych na mieszkalnictwo.

W poniedziałek przekonamy się, czy patch do SimCity rozwiąże problemy wirtualnej metropolii. - SimCity – pierwsza duża aktualizacja w poniedziałek - wiadomość - 2013-04-20
W poniedziałek przekonamy się, czy patch do SimCity rozwiąże problemy wirtualnej metropolii.
SimCity
  1. gatunek: strategia
  2. producent: Maxis
  3. wydawca: Electronic Arts
  4. premiera: 5 marca 2013 r.
  5. platforma sprzętowa: PC

Serwery z SimCity zostaną wyłączone ok. godziny 22.00 czasu polskiego (13.00 PST). Nie wiadomo, jak długo potrwa procedura związana z wprowadzaniem aktualizacji i ponownym uruchomieniem systemu, ale gracze powinni spodziewać się, że co najmniej przez kilka godzin nie będą mogli uzyskać połączenia. Twórcy obiecują, że zawartość łatki zrekompensuje jednak wspomniane niedogodności.

Niestety, jeśli ktoś liczył na solidną porcję nowości, to Patch 2.0 z pewnością go rozczaruje. Całkowicie nowych rozwiązań będzie zaledwie kilka. Najciekawiej zapowiadają się posiadłości burmistrzów, skąd włodarze wirtualnych miast będą mogli z fasonem wyjeżdżać (lub wylatywać) do pracy. Aktualizacja wprowadzi również korekty HUD w trybie dla daltonistów, a także właściwe kolory prezentowane na danych map (data maps) przy włączonym dowolnym filtrze obrazu.

Zdecydowanie bardziej imponująco wygląda lista pomniejszych zmian, które powinny naprawić spory odsetek spośród zidentyfikowanych do tej pory błędów w SimCity. Znikną takie problemy jak wahania liczby turystów czy pojawiające się znikąd zanieczyszczenia powietrza. Twórcy zdecydowali się również zmniejszyć ilość zadowolenia mieszkańców płynącego z niskich podatków, policji, bezpieczeństwa pożarowego oraz zdrowia. Jednocześnie wzrośnie opłacalność prowadzenia kasyn. Patch usunie również uciążliwe błędy związane m.in. z systemem transportu publicznego i dowozem uczniów do szkół, a pomiędzy katastrofami nawiedzającymi wirtualne miasta wprowadzony zostanie odstęp czasowy.

Ze szczegółowym wykazem nowości i zmian, jakie znajdą się w nachodzącej aktualizacji do SimCity, możecie zapoznać się na oficjalnej stronie internetowej gry. Wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji, by bliżej zapoznać się z nowym dziełem studia Maxis zachęcamy do lektury recenzji oraz obejrzenia materiałów wideo przygotowanych przez redakcję tvgry.pl.

  1. Recenzja gry SimCity - duże problemy małego miasta
  2. Recenzja SimCity! Bezlitosny i ostateczny werdykt!
  3. SimCity działa! Wreszcie można zagrać
  4. Gramy w SimCity – LagCity - Emocje!