Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2013, 13:30

autor: Sarge

Homeworld ma nowego właściciela i nie jest nim studio teamPixel

15 kwietnia zakończyła się licytacja praw do marki Homeworld. Na razie wiemy tylko, że nie wygrało jej studio teamPixel, które przymierzało się do wskrzeszenia serii. Jak dotąd nie zdradzono, kto jest zwycięzcą aukcji.

Studio teamPixel zostało przelicytowane w aukcji dotyczącej praw do marki Homeworld. Oznacza to, że deweloper startujący ostatnio z akcją na Kickstarterze musi oddać pieniądze wszystkim uczestnikom zbiórki. W tej chwili nie wiadomo, kto został zwycięzcą aukcji.

Studio teamPixel ogłosiło na Kickstarterze, że nie było w stanie wygrać licytacji praw do marki Homeworld. Aukcja zakończyła się 15 kwietnia i na razie nie wiemy, kto został jej zwycięzcą. Zespół teamPixel spekuluje, że nowego właściciela praw do marki Homeworld poznamy w połowie maja, gdy sprzedaż licencji zostanie oficjalnie sfinalizowana.

Pomysł uratowania marki Homeworld przez studio teamPixel nie wypalił
Pomysł uratowania marki Homeworld przez studio teamPixel nie wypalił

Mało znane studio teamPixel miało dość interesujący sposób na przejęcie serii Homeworld w swoje ręce. Niewielki deweloper postanowił zebrać potrzebne do tego celu fundusze za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Zespół potrzebował 50 tysięcy dolarów i ostatecznie udało się nawet przekroczyć tę granicę o ponad 8 tysięcy dolarów. Niestety, zgromadzona kwota nie wystarczyła do tego, by wygrać aukcję i pracownicy teamPixel muszą pożegnać się z marzeniami stworzenia zapowiadanej trzeciej części Homeworld oraz Homeworld Touch na urządzenia mobilne.

Twórcy obiecywali, że oddadzą pieniądze wszystkim osobom biorącym udział w akcji na Kickstarterze, jeśli nie uda się wykupić licencji. Tak się rzeczywiście dzieje i osoby wspierające projekt mogą teraz śledzić proces zwrotu wpłaconej kwoty pod tym adresem. Studio teamPixel jednocześnie zapowiedziało, że mimo wszystko pracuje nad własnym kosmicznym RTS-em, reprezentantem zupełnie nowej marki. Na razie nie znamy na jego temat żadnych szczegółów.

Homeworld to niezwykle ceniona seria kosmicznych strategii czasu rzeczywistego, która doczekała się wydania dwóch odsłon i dodatku Homeworld: Cataclysm. Od premiery drugiej części w 2003 roku słuch o tej marce zaginął. W styczniu studio Relic Entertainment (twórcy cyklu Homeworld) zostało wykupione przez firmę SEGA. Nabycie nie obejmowało jednak marki Homeworld, która dopiero teraz została sprzedana tajemniczemu kupcowi.