Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2013, 12:00

autor: Sarge

Starbound przyniósł twórcom 750 tysięcy dolarów. Będą skamieniałości

Przez kilka dni od ruszenia z systemem pre-orderów gry Starbound, studio Chucklefish uzbierało ponad 750 tysięcy dolarów. To pozwoli twórcom na wzbogacenie rozgrywki o możliwość wydobywania w wirtualnym świecie skamieniałości o różnych właściwościach.

Studio Chucklefish niedawno ruszyło z pre-orderami gry Starbound. Dzięki temu twórcy zebrali do tej pory ponad 750 tysięcy dolarów, co pozwoli im wprowadzić do rozgrywki możliwość wydobywania skamieniałości.

System pre-orderów został pomyślany w podobny sposób do akcji zbierania pieniędzy w serwisie Kickstarter. Graczom oferowane są różnorodne progi cenowe – im wyższą kwotę przeznaczą na zakup, tym więcej bonusów otrzymają (m.in. soundtrack, dostęp do beta testów itd.). Najniższy z nich to 15 dolarów, za co nabywca otrzyma pełną wersję gry w dniu premiery (wraz z kluczem do aktywacji w usłudze Steam). Do tej pory zamówienie przedpremierowe złożyło prawie 31 tysięcy osób, co pozwoliło twórcom zebrać ponad 750 tysięcy dolarów.

Dzięki uzbieraniu kwoty 750 tysięcy dolarów, twórcy mogą umieścić w grze skamieniałości do odkrycia - Starbound przyniósł twórcom 750 tysięcy dolarów. Będą skamieniałości - wiadomość - 2013-04-19
Dzięki uzbieraniu kwoty 750 tysięcy dolarów, twórcy mogą umieścić w grze skamieniałości do odkrycia

Po osiągnięciu powyższej kwoty twórcy obiecali wprowadzić do rozgrywki możliwość wydobywania niezwykle rzadkich skamieniałości. Nie dość, że odnalezienie ich nie będzie łatwe, to samo wykopanie ma wymagać wykorzystania specjalnych narzędzi i precyzyjnego usuwania ziemi. Każdy błąd może spowodować skruszenie skamieniałości. Warto jednak się postarać, bo ma ona sporą wartość, charakteryzując się specjalnymi właściwościami, a nawet umożliwiając ożywienie wymarłych kreatur.

Kilka dni temu po osiągnięciu progu 500 tysięcy dolarów studio Chucklefish zapowiedziało, że wprowadzi dodatkową rasę postaci. Novakidy to niezwykle inteligentne istoty, ale mające słabą zdolność koncentracji. Więcej na temat wspomnianej rasy przeczytacie pod tym adresem. Można się spodziewać, że wkrótce twórcy ujawnią kolejne atrakcje, jakie zostaną wprowadzone do gry, jeśli uda się zebrać jeszcze większą kwotę.

Starbound to rozbudowana gra od twórców popularnej Terrarii, utrzymana w klimatach science-fiction, z akcją rozpoczynającą się w dniu zniszczenia naszej planety przez rasę obcych. Gracz wcieli się w jednego z ocalałych, który trafi na stację kosmiczną, pełniącą funkcję swego rodzaju centrum operacyjnego. Starbound to sandboksowa platformówka, w której będziemy eksplorować generowane losowo, dwuwymiarowe planety w kosmosie. Oprócz tego zajmiemy się zarządzaniem stacją kosmiczną oraz produkcją własnych przedmiotów i pojazdów. Gra jest tworzona z myślą o komputerach osobistych z systemami operacyjnymi Windows, Linux oraz OS X.