Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2013, 13:26

autor: Hed

Zbiórka pieniędzy na „uratowanie” marki Homeworld powróciła na Kickstarterze

Studio teamPixel wystartowało z akcją na Kickstarterze, która ma na celu odkupienie licencji Homeworld i wyprodukowanie jej dwóch nowych odsłon. Mały deweloper próbował podobnej zbiórki w konkurencyjnym serwisie IndieGoGo, gdzie zebrał 14 tysięcy dolarów.

Małe studio wciąż zbiera pieniądze na uratowanie marki Homeworld.
Małe studio wciąż zbiera pieniądze na uratowanie marki Homeworld.

Na Kickstarterze pojawiła się akcja, która ma na celu uratowanie marki Homeworld, zorganizowana przez studio teamPixel. Ten mały deweloper próbował swoich sił wcześniej na portalu IndieGoGo, gdzie zebrał niecałe 14 tysięcy dolarów. Obietnice składane przez producenta są dość ambitne, bo chce on zdobyć licencję na serię i stworzyć dwie nowe gry: Homeworld Touch na urządzenia mobilne oraz Homeworld 3 na komputery PC/Mac.

Niewielkie studio zamierza wykorzystać okazję, jaką jest bankructwo firmy THQ, do wykupienia licencji na markę Homeworld. Według wcześniejszych informacji, będzie ona obiektem licytacji, podobnie zresztą jak pozostałe własności intelektualne wydawcy. Zdaniem teamPixel, 50 tysięcy dolarów wystarczy, aby zdobyć prawa do Homeworld i wyprodukować dwie gry. Deweloper chce też wydać starsze odsłony serii w serwisach GOG oraz Steam.

Akcja teamPixel na pewno jest interesująca z punktu widzenia fanów strategii kosmicznych, bo Homeworld jest legendarnym przedstawicielem tego gatunku. Podobnie jak w przypadku akcji na IndieGoGo, wątpliwości budzą odważne plany dewelopera, który nie może pochwalić się żadnymi osiągnięciami, ani dużym zapleczem. Co prawda, studio pokazało prototyp Homeworld w wersji mobilnej, ale to raczej nie wystarczy, aby przekonać do siebie graczy.

teamPixel najwyraźniej zdaje sobie sprawę z tego, że cała zbiórka może się nie udać. Zebranie pieniędzy to jedno, ale trzeba przecież jeszcze kupić licencję, którą pewnie będą interesowały się większe i zasobniejsze firmy. W razie niepowodzenia, deweloper gwarantuje zwrot pieniędzy osobom biorącym udział w akcji i uiszczenie opłat za obsługę kampanii przez serwis Kickstarter. Zobaczymy co z tego wyniknie. Pewne jest, że teamPixel rzuca się na głębokie wody.

Homeworld to jedna z bardziej cenionych kosmicznych strategii. Marka została stworzona przez studio Relic Entertainment, kojarzone dzisiaj raczej z takimi tytułami jak Dawn of War, czy Company of Heroes. W wyniku upadku firmy THQ deweloper został kupiony przez firmę Sega, wraz z prawami do wydania Company of Heroes 2. Losy serii Homeworld są więc niepewne – ma ona zostać sprzedana w nadchodzących miesiącach podczas aukcji pozostałych produktów THQ.

  1. Homeworld Touch i Homeworld 3 na Kickstarterze