Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 marca 2013, 12:38

Ściągnij 700 numerów komiksów Marvela za darmo

Dzięki platformie ComiXology wszyscy miłośnicy komiksów mają dwa dni na ściągnięcie kilkuset darmowych komiksów od Marvela.

Ściągnij 700 numerów komiksów Marvela za darmo - ilustracja #1
  • Marvel Comics zostało założone w 1939 roku jako Timely Comics.
  • Jednym z najsłynniejszych twórców współpracujących z Marvelem jest Stan Lee, ojciec m.in. Spider-Mana.
  • Platforma ComiXology istnieje od 2007 roku i obecnie oferuje ponad 30 tysięcy różnych komiksów w wersji cyfrowej.

Gratka dla fanów komiksów! Od tej chwili aż do nocy z wtorku na środę (5:00 rano polskiego czasu) można za darmo i zupełnie legalnie pobrać aż 700 pierwszych wydań ze stajni Marvel Comics. To oczywiście oznacza, że nie będziecie wiedzieć, od którego zacząć czytanie i generalnie stracicie mnóstwo wolnego czasu.

Przedstawiciele Marvela na trwającym w Teksasie festiwalu SXSW (South by South West) ogłosili promocję, dzięki której platforma cyfrowej dystrybucji komiksów – ComiXology – udostępni na kilkadziesiąt godzin sporą część swoich zbiorów. Możecie spróbować wejść na oficjalną stronę ComiXology, by zobaczyć całą listę darmowych komiksów, ale chwilowo fani z całego świata napierają na serwery z siłą setek lokomotyw, więc musicie uzbroić się w cierpliwość. Oczywiście można też skorzystać z darmowej mobilnej aplikacji ComiXology (tutaj znajdziecie ją w wersji na iOS, a tutaj na Androida), choć czytanie komiksów na telefonie nie należy do najwygodniejszych. Poza tym tutaj również występują duże problemy z połączeniem się, otwarciem strony itp. Szwankuje też system bilingowy (jest wymagany do darmowego pobrania komiksu).

Ściągnij 700 numerów komiksów Marvela za darmo - ilustracja #2

Chętni i cierpliwi będą mogli zapoznać się m.in. z pierwszymi numerami przeróżnych komiksów z serii Avengers (46 numerów), Fantastycznej Czwórki (11 numerów), Hulka (17 numerów), Spider-Mana (56 numerów) czy X-Menów (117 numerów). A to przecież tylko wierzchołek tej laserowej, antygrawitacyjnej, zmutowanej, odzianej w ciasny kostium góry lodowej.