Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2013, 18:06

autor: Łukasz Malik

CD Projekt RED otwiera oddział w Krakowie?

Podczas dyskusji panelowej „Przyszłość polskiego gamedevu” na zakończonym właśnie festiwalu Digital Dragons, dowiedzieliśmy się, że warszawskie studio prawdopodobnie otworzy swój pierwszy oddział.

Co ciekawe, o fakcie tym poinformował Mirosław Dymek (prezes Reality Pump) w kontekście zadanego przez moderującego dyskusję Piotra Gnypa pytania o obawy przed emigracją utalentowanych deweloperów z Polski. Dymek stwierdził, że na razie twórcy będę uciekać do CD Projektu, który otwiera swoją filię w Krakowie. W dyskusji niestety nie brał udziału Adam Badowski (dyrektor zarządzający CD Projekt RED), który miał być gościem festiwalu i uczestnikiem wspomnianego panelu, więc nie poznaliśmy na razie oficjalnego komentarza „RED-ów” w tej sprawie.

Panel dyskusyjny „Przyszłość polskiego gamedevu” podczas festiwalu Digital Dragons 2013 w Krakowie. - CD Projekt RED otwiera oddział w Krakowie?  - wiadomość - 2013-04-20
Panel dyskusyjny „Przyszłość polskiego gamedevu” podczas festiwalu Digital Dragons 2013 w Krakowie.

Według szacunkowych informacji w Krakowie znajduje się kilkanaście firm produkujących gry – do największych z nich należą Reality Pump (m.in. serie Earth, Two Words), Ganymede, Teyon i Artifex Mundi. Kiedy do tego grona dołączy CD Projekt RED i czym będzie zajmować się ten oddział? Na razie nie wiemy i czekamy na oficjalny komunikat firmy.

Więcej szczegółów z burzliwej dyskusji, która miała miejsce w ostatnim dniu festiwalu, poznacie z naszej relacji z Digital Dragons, którą opublikujemy na początku przyszłego tygodnia.