Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 sierpnia 2017, 21:05

Dark Souls: The Card Game – klasyczna karcianka oparta na przeboju studia From Software

Firma Steamforged Games zapowiedziała stołową karciankę, przeznaczoną dla maksymalnie czterech graczy, która oparta została na przebojowej serii Dark Souls. Twórcy gry odpowiedzialni są także za planszową adaptację dzieła From Software, która w ubiegłym roku była przebojem w serwisie Kickstarter.

Steamforged Games we współpracy z firmą Bandai Namco oraz studiem From Software zapowiedziało karcianą adaptację serii Dark Souls, która zatytułowana została Dark Souls: The Card Game. Gra skupi się na zabawie kooperacyjnej i przeznaczona została dla maksymalnie czterech osób. Twórcy przewidują, że tytuł ukaże się w lutym 2018 roku. W pudełku znajdziemy ponad czterysta kartonowych kart, sześćdziesiąt żetonów oraz trzy różne plansze. Cena zestawu w pre-orderze na oficjalnej stronie producenta wynosi 34,95 euro (ok. 150 zł).

W Dark Souls: The Card Game wcielamy się w jedną z czterech dostępnych postaci, z których każda dysponuje własną specyficzną talią oraz zdolnościami. W trakcie rozgrywki współpracujemy z innymi graczami, zdobywając nowy ekwipunek i przedmioty oraz walczymy z przeciwnikami i bossami znanymi z cyklu Dark Souls. Poziom naszego zdrowia reprezentowany jest przez talię bohatera. Tracąc wszystkie karty giniemy i wracamy do punktu startowego. Na miejscu możemy wzmocnić talię o nowe ruchy i broń, a także wymieniać się kartami z towarzyszami.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza adaptację Dark Souls zaprojektowana przez Steamforged Games. Firma odpowiada za planszową wersję przeboju From Software, której produkcja sfinansowana została w ubiegłym roku w serwisie Kickstarter, zdobywając fundusze w wysokości ponad 3,5 miliona funtów.

  1. Oficjalna strona Steamforged Games
  2. Pre-order Dark Souls: The Card Game