Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 17 maja 2016, 11:59

autor: Adrian Werner

Planszówka Dark Souls zgromadziła 3,77 mln funtów na Kickstarterze

Dobiegła końca kickstarterowa zbiórka na plaszową adaptację marki Dark Souls. W sumie autorzy zgromadzili 3,77 mln funtów, czyli siedemdziesiąt pięć razy więcej, niż wynosił cel minimalny.

Gra trafi do sprzedaży w kwietniu przyszłego roku. - Planszówka Dark Souls zgromadziła 3,77 mln funtów na Kickstarterze - wiadomość - 2016-05-17
Gra trafi do sprzedaży w kwietniu przyszłego roku.

W zeszłym miesiącu firma Steamforged Games uruchomiła w serwisie Kickstarter zbiórkę na planszówkę na licencji marki Dark Souls. Potrzebne minimum w wysokości 50 tysięcy funtów udało się zebrać w raptem trzy minuty. Teraz crowdfundingowa akcja dobiegła końca, zamykając się na imponującej kwocie 3,77 mln funtów. Tak duże przekroczenie pierwotnego celu umożliwi autorom znaczne rozbudowanie projektu. W rezultacie w grze pojawią się m.in. dodatkowe postacie, karty, lokacje oraz bossowie.

Planszówka ma trafić do sprzedaży w kwietniu przyszłego roku. Na Kickstarterze egzemplarz gry kosztował 80 funtów, czyli ok. 444 złote. Zakup w sklepach po premierze zapewne będzie trochę droższy.

Dark Souls – The Board Game ma w formie planszowej odtworzyć wiele aspektów znanych z konsol i pecetów. Otrzymamy więc przygody w stylu dungeon crawlerów, a wszystkie elementy zostaną wykonane w stylu wizualnym wiernym serii From Software. Wysoka cena jest skutkiem tego, że w pudełku znajdziemy liczne plastikowe figurki bogate w detale.

Rozgrywka ma charakteryzować się wyśrubowanym poziomem trudności, zachęcającym do rozwagi i strategicznego planowania. Gra pozwoli na samotną zabawę, ale znacznie więcej frajdy zapewni w kooperacji dla czterech osób.

Planszówka Dark Souls zgromadziła 3,77 mln funtów na Kickstarterze - ilustracja #2

Warto wspomnieć, że ostatnio coraz częściej widzimy twórców planszówek, sięgających po licencje wywodzące się z rynku gier konsolowych i pecetowych. Niedawno zapowiedziano This War of Mine: The Board Game, oparte na przeboju polskiego studia 11 bit. Trwają również prace nad stołową wersją Bloodborne.

Światy gier planszowych i elektronicznych przenikają się więc coraz bardziej, gdyż z drugiej strony ostatnie lata to również okres masowego przenoszenia stołowych klasyków na pecety, konsole oraz przede wszystkim urządzenia mobilne.

  1. Dark Souls – The Board Game – strona Kickstartera
  2. Steamforged Games – oficjalna strona firmy